مواضع
جای تبلیغات انتخاباتی مساجد است نه تالارها جای تبلیغات انتخاباتی مساجد است نه تالارها
سیاست ما عین دیانت ما است و دین از سیاست جدا نیست. از این رو نباید از این مسئله خوف داشت كه بحث های سیاسی در آستانه انتخابات بحث ارزشی مسجد را زیر سوال ببرد. همان گونه كه در صدر اسلام مسجد نبض تپنده تحولات اجتماعی جامعه و مسلمانان بوده است در حال حاضر نیز باید چنین جایگاهی داشته باشد.
هوای تهران آلوده است یا ما؟! هوای تهران آلوده است یا ما؟!
اسکندر صالحی: آلودگی تهران، آیینه تمام نمای زندگی اجتماعی ماست و محصول تعاملی است که ما با هم‌نوعان خود و با طبیعت داریم؛ بنابراین، ضروری است که ما در این نحوه از تعامل، درنگ کنیم و به اصلاح آن بکوشیم؛ پس، باید در این راه از خود آغاز کنیم. هر یک از ما نخست باید به وارسی نحوه و آثار تعامل خود با دیگران بپردازد و در اصلاح خویش بکوشد.
فایده پرسش از رییس‌جمهور فایده پرسش از رییس‌جمهور
نیاز به سابقه‌پردازی چندانی ندارد؛ چند ماه پیش، علی مطهری و 99 نفر از همکارانش در مجلس هشتم، ده پرسش در برابر رییس‌جمهور نهادند و او را برای پاسخگویی به مجلس فراخواندند و اکنون همچنان مصر و مصمم به انجام این کارند. البته بنا بر قانون هم می‌توانند چنین کنند؛ همچنان که رییس جمهور هم می‌تواند به مجلس اخطار قانون اساسی دهد و مجلسیان را به عمل به آن فراخواند.
در وال‌ استریت چه می‌گذرد؟ در وال‌ استریت چه می‌گذرد؟
اسکندر صالحی
برخی افراد با همراهی و سکوت در برابر فتنه 88 امتحان بدی پس دادند. برخی افراد با همراهی و سکوت در برابر فتنه 88 امتحان بدی پس دادند.
ه گزارش "پایگاه اطلاع رسانی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی" عبدالحسین روح‌الامینی دبیرکل حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی در نخستین کنفرانس خبری جبهه ایستادگی ایران اسلامی با بیان اینکه سوابق، عناصر، ‌احزاب و ترکیب و مختصات جبهه ایستادگی جای توجه دارد، اظهار داشت: اعضای جبهه ایستادگی ایران اسلامی علاوه بر دارا بودن شخصیت‌های برجسته حقیقی و حقوقی، دارای ترکیب بین نسلی، نسل دوم و سوم انقلاب هستند.
آیا عدالت صرفا تقسيم فرصت‌هاي برابر است؟ آیا عدالت صرفا تقسيم فرصت‌هاي برابر است؟
احمديان افزود:به طور مثال در هدفمند کردن يارانه‌ها بايد به نحوي عمل شود که نتيجه مطلوب که همانا بنيان کني فقر و آباد سازي همه جانبه کشوراست، محقق گردد.
اعتبار اخلاقی دولت اعتبار اخلاقی دولت
اسکندر صالحی رئیس دفتر سیاسی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی:هر دولتی برای اعمال اراده و انجام مأموریت های خود، نیاز به قدرت داشته و نیز از میزان قدرت خود تلقی و تصوری دارد. مسأله اما این است که: چگونه می توان این تلقی و تصور را سنجید و اندازه گرفت؟ در این مختصر، نخست به طرح چند نکته خواهیم پرداخت و سپس به پرسش اصلی بازخواهیم گشت.
گفتنی‌های فیلم «طلا و مس» گفتنی‌های فیلم «طلا و مس»
محمود افتخاری: طلاومس، بیانگر این حقیقت بود که تعظیم در برابر معبود و معشوق حقیقی، صرفا با به زبان آوردن پیاپی ذکر «توکل به خدا» و «راضی‌ام به رضای خدا» به دست نمی‌آید، بلکه تسلیم در برابر قضای الهی و امید بستن به رحمت ایزدی باید در عمل و در صحنه‌های جاری زندگی روزمره تجلی یابد.
هدف اوباما از اظهارات ضد ایرانی جلب حمایت صهیونیستها است هدف اوباما از اظهارات ضد ایرانی جلب حمایت صهیونیستها است
عضو شورای مرکزی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی با بیان اینکه نباید اظهارات اوباما را جدی گرفت، گفت: اظهارات رئیس جمهور آمریکا برای حمایت رژیم صهیونیستی از وی در انتخابات آتی ریاست جمهوری مطرح شده است.
پیوندها
كدخبر: ۳۲۸
تاريخ انتشار: ۱۲ دي ۱۳۹۰ - ۱۶:۳۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
در نشست سالیانه دفتر تحکیم وحدت:
«حسرت بر دل رسانه‌های خارجی گذاشتم»
وي خطاب به دفتر تحكيم وحدت گفت: دفتر تحكيم وحدت بايد به شرايط زمان تاسيس خود بازگردد. دفتر تحكيم بايد سعه صدر بيشتري داشته باشد و بر پايه اصول تاسيس خود بايستد، مي‌تواند منتقد هم باشد اما در اتوبان ولايت فقيه حركت كند. اگر بخواهند استقلال خود را از دست دهند و مصادره شوند و يا عده‌اي در آن نفوذ كنند، جواب خوبي نخواهند گرفت.
روح‌الاميني گفت: دفتر تحكيم وحدت بايد به شرايط زمان تاسيس خود بازگردد، به عبارتي دفتر تحكيم بايد سعه صدر بيشتري داشته باشد و بر پايه اصول تاسيس خود بايستد، مي‌تواند منتقد هم باشد اما در اتوبان ولايت فقيه حركت كند.

به گزارش ايسنا عبدالحسين روح‌الاميني عضو جبهه ايستادگي ايران اسلامي در سومين نشست دفتر تحكيم وحدت در سال 90 در دانشگاه اميركبير در جمع دانشجويان در رابطه با موضوع جنبش دانشجويي به سخنراني پرداخت و اظهارداشت: شناخت به هنگام اوضاع و شرايط جهان و اتخاذ تصميم بهينه مساله بسيار مهمي است. در زمان تسخير سفارت آمريكا، امام (ره) از جوانان استمداد جستند و جوانان نيز لبيك گفتند و با تسخير سفارت آمريكا موجب حقارت آن شدند.

دبير کل حزب توسعه و عدالت با بيان اين‌كه موضع ضد استكباري امروز سكه رايج جنبش‌هاي مختلف جهان شده است، افزود: اتخاذ موضع به هنگام و همراهي كردن با نياز درجه يك عرصه ملي، بايد با يكديگر همپوشاني داشته باشند و اين موضوع بسيار مهم است. در قضيه اخير در مورد سفارت انگليس مجلس حركت به هنگامي انجام داد و ضربه محكمي در تحقير انگليس وارد كرد كه با حركت دانشجويان تكميل شد.

وي با اشاره به ورود دانشجويان به سفارت انگليس تصريح كرد: اقدام دانشجويان در حمايت از مصوبه مجلس درباره كاهش سطح روابط با اين كشور تا جايي خوب و تعيين‌كننده بود، اما لحظات آخر از كنترل خارج شد و من به راحتي نمي‌توانم قبول كنم كه اين كار يعني ورود به سفارت و خسارت وارد كردن به آن از سوي دانشجويان بوده باشد؛ چگونه ممكن است درهاي سفارت كه با انفجار هم ممكن نيست باز شوند اين گونه راحت به روي دانشجويان بازبوده باشد؟

روح‌الاميني با بيان اين‌كه 16 آذر اگر منزلتي پيدا كرده است در 32 سال پس از انقلاب بوده ادامه داد: سال‌هاي اخير و به ويژه سال‌هاي پيش‌رو در عرصه ياري ملت ايران براي جنبش‌هاي دانشجويي بسيار مهم‌ترند، كساني كه تلاش دارند اصل انقلاب را از ريشه بكنند، انقلابي كه آثار آن در كل خاورميانه و حتي جهان بروز پيدا كرده است، تنها يك بعد از فعاليت‌هايشان تهديدات نظامي يا تحريم‌هاست، بعد مهم‌تر آن نااميد كردن جوانان و مايوس كردن‌شان در رابطه با پيمودن مسير انقلاب است و معتقدم جريان دانشجويي در اين ياوري به ويژه در عرصه‌هاي فرهنگي، سياسي، اقتصادي و علمي نقش مهمي بر عهده دارد.

روح‌الاميني با اشاره به بيانيه وزارت انگليس در مورد حركت دانشجويان در مقابل سفارت اين كشور گفت: عبارتي در اين بيانيه وجود دارد كه نشان مي‌دهد اين اقدام موثر بوده است و آنها دوست ندارند كه تكرار شود؛ مي‌گويند براي ما غير قابل قبول است كه ايران و يا ساير ملل دست به اين كارها بزنند.

وي با بيان اين‌كه نمي‌خواهم از واژه تسخير و يا اشغال در مورد ورود دانشجويان به سفارت استفاده كنم، گفت: اين براي آنها يك تحقير بود، سفارت اسرائيل كه در مصر تسخير شد اقدامي كوبنده‌تر از فروريختن ديوار برلين بود، چرا كه در اين اتفاق ديوار اميد آمريكا فرو ريخت.

وي خاطرنشان كرد: اقدام دانشجويان در كنار اقدام مجلس موثر بود و اين نشان مي‌داد كه انزجار از سياست‌هاي انگليس تنها موضع رسمي نيست، اما به نظرم تكه آخر اقدامات دانشجويان مشكوك به نظر مي‌رسد، ممكن است كساني از خود آنها براي اين كار مامور شده باشند كه از انگليسي‌ها بعيد نيست.

وي كه خود از اعضاي موسس دفتر تحكيم وحدت بود، در ادامه با اشاره به دوره‌هاي تاريخي اين جنبش دانشجويي گفت: دفتر تحكيم وحدت در دوره‌اي قدر خود را ندانست و به جاي اجماع دانشجويي در دفاع از انقلاب به باشگاه احزاب سياسي تبديل شد. جريان دانشجويي بركه نيست و بايد چشمه باشد و اين دوران از زمان سازندگي شروع شد و در دوران اصلاحات به اوج خود رسيد. تحكيم وحدت مي‌توانست منشا اثر باشد اما وارد حواشي شد.

وي با بيان اين‌كه انجمن‌ اسلامي‌هاي دانشگاه تهران و گيلان متفاوت از بقيه انجمن‌ها هستند، گفت: اين دو انجمن روحيه خود را هنوز حفظ كرده‌اند اما داريم مسئولان انجمني كه با سران كاخ سفيد ديدار كردند و از پشت به اين ملت خنجر زدند و بزرگترين ظلم را در حق جنبش‌هاي دانشجويي اصلاح‌طلبان مرتكب شدند كه دفتر تحكيم را وارد مسايل شخصي خود كردند. من اولين نصيحتي كه به پسرم در زمان ورود به دانشگاه كردم اين بود كه هيچ‌جا نرود جز به بسيج.

وي هم‌چنين گفت: بزرگترين ظلم به اصلاح‌طلبان را نيز موسوي و كروبي انجام دادند و بسياري از ارزش‌ها را كه فرياد مي‌زدند مانند آزادانديشي، آزادي بيان و چرخش نخبگان زيرپا گذاشتند و دشمن شاد كردن‌هايشان باعث شد كه فضاي ديگري به وجود آيد.

روح‌الاميني ادامه داد: آنها نعمت آزادي و تنفس در جمهوري اسلامي را پاس نداشتند، بيشترين مقصر خود كساني هستند كه پشت صحنه بودند و نتوانستند آمال خود را كنترل كنند.

وي خطاب به دفتر تحكيم وحدت گفت: دفتر تحكيم وحدت بايد به شرايط زمان تاسيس خود بازگردد. دفتر تحكيم بايد سعه صدر بيشتري داشته باشد و بر پايه اصول تاسيس خود بايستد، مي‌تواند منتقد هم باشد اما در اتوبان ولايت فقيه حركت كند. اگر بخواهند استقلال خود را از دست دهند و مصادره شوند و يا عده‌اي در آن نفوذ كنند، جواب خوبي نخواهند گرفت.

وي با بيان اين‌كه جنبش‌هاي دانشجويي نبايد آلت دست بيگانگان شود، گفت: من حسرت يك كلمه مصاحبه را بر دل آنان گذاشته‌ام، استقلال واقعي دفتر تحكيم در اين است كه با ملت و انقلاب گره بخورد چرا كه مجلس‌ها و دولت‌ها ماندني نيستند.

* نام:
ايميل:
* نظر: