مواضع
جای تبلیغات انتخاباتی مساجد است نه تالارها جای تبلیغات انتخاباتی مساجد است نه تالارها
سیاست ما عین دیانت ما است و دین از سیاست جدا نیست. از این رو نباید از این مسئله خوف داشت كه بحث های سیاسی در آستانه انتخابات بحث ارزشی مسجد را زیر سوال ببرد. همان گونه كه در صدر اسلام مسجد نبض تپنده تحولات اجتماعی جامعه و مسلمانان بوده است در حال حاضر نیز باید چنین جایگاهی داشته باشد.
هوای تهران آلوده است یا ما؟! هوای تهران آلوده است یا ما؟!
اسکندر صالحی: آلودگی تهران، آیینه تمام نمای زندگی اجتماعی ماست و محصول تعاملی است که ما با هم‌نوعان خود و با طبیعت داریم؛ بنابراین، ضروری است که ما در این نحوه از تعامل، درنگ کنیم و به اصلاح آن بکوشیم؛ پس، باید در این راه از خود آغاز کنیم. هر یک از ما نخست باید به وارسی نحوه و آثار تعامل خود با دیگران بپردازد و در اصلاح خویش بکوشد.
فایده پرسش از رییس‌جمهور فایده پرسش از رییس‌جمهور
نیاز به سابقه‌پردازی چندانی ندارد؛ چند ماه پیش، علی مطهری و 99 نفر از همکارانش در مجلس هشتم، ده پرسش در برابر رییس‌جمهور نهادند و او را برای پاسخگویی به مجلس فراخواندند و اکنون همچنان مصر و مصمم به انجام این کارند. البته بنا بر قانون هم می‌توانند چنین کنند؛ همچنان که رییس جمهور هم می‌تواند به مجلس اخطار قانون اساسی دهد و مجلسیان را به عمل به آن فراخواند.
در وال‌ استریت چه می‌گذرد؟ در وال‌ استریت چه می‌گذرد؟
اسکندر صالحی
برخی افراد با همراهی و سکوت در برابر فتنه 88 امتحان بدی پس دادند. برخی افراد با همراهی و سکوت در برابر فتنه 88 امتحان بدی پس دادند.
ه گزارش "پایگاه اطلاع رسانی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی" عبدالحسین روح‌الامینی دبیرکل حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی در نخستین کنفرانس خبری جبهه ایستادگی ایران اسلامی با بیان اینکه سوابق، عناصر، ‌احزاب و ترکیب و مختصات جبهه ایستادگی جای توجه دارد، اظهار داشت: اعضای جبهه ایستادگی ایران اسلامی علاوه بر دارا بودن شخصیت‌های برجسته حقیقی و حقوقی، دارای ترکیب بین نسلی، نسل دوم و سوم انقلاب هستند.
آیا عدالت صرفا تقسيم فرصت‌هاي برابر است؟ آیا عدالت صرفا تقسيم فرصت‌هاي برابر است؟
احمديان افزود:به طور مثال در هدفمند کردن يارانه‌ها بايد به نحوي عمل شود که نتيجه مطلوب که همانا بنيان کني فقر و آباد سازي همه جانبه کشوراست، محقق گردد.
اعتبار اخلاقی دولت اعتبار اخلاقی دولت
اسکندر صالحی رئیس دفتر سیاسی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی:هر دولتی برای اعمال اراده و انجام مأموریت های خود، نیاز به قدرت داشته و نیز از میزان قدرت خود تلقی و تصوری دارد. مسأله اما این است که: چگونه می توان این تلقی و تصور را سنجید و اندازه گرفت؟ در این مختصر، نخست به طرح چند نکته خواهیم پرداخت و سپس به پرسش اصلی بازخواهیم گشت.
گفتنی‌های فیلم «طلا و مس» گفتنی‌های فیلم «طلا و مس»
محمود افتخاری: طلاومس، بیانگر این حقیقت بود که تعظیم در برابر معبود و معشوق حقیقی، صرفا با به زبان آوردن پیاپی ذکر «توکل به خدا» و «راضی‌ام به رضای خدا» به دست نمی‌آید، بلکه تسلیم در برابر قضای الهی و امید بستن به رحمت ایزدی باید در عمل و در صحنه‌های جاری زندگی روزمره تجلی یابد.
هدف اوباما از اظهارات ضد ایرانی جلب حمایت صهیونیستها است هدف اوباما از اظهارات ضد ایرانی جلب حمایت صهیونیستها است
عضو شورای مرکزی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی با بیان اینکه نباید اظهارات اوباما را جدی گرفت، گفت: اظهارات رئیس جمهور آمریکا برای حمایت رژیم صهیونیستی از وی در انتخابات آتی ریاست جمهوری مطرح شده است.
پیوندها
كدخبر: ۳۲۵
تاريخ انتشار: ۱۱ دي ۱۳۹۰ - ۲۳:۰۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
جای تبلیغات انتخاباتی مساجد است نه تالارها
سیاست ما عین دیانت ما است و دین از سیاست جدا نیست. از این رو نباید از این مسئله خوف داشت كه بحث های سیاسی در آستانه انتخابات بحث ارزشی مسجد را زیر سوال ببرد. همان گونه كه در صدر اسلام مسجد نبض تپنده تحولات اجتماعی جامعه و مسلمانان بوده است در حال حاضر نیز باید چنین جایگاهی داشته باشد.

روح الامینی با اشاره به اینكه نباید خوف داشته باشیم كه گفتگوهای سیاسی درآستانه انتخابات بحث ارزشی مسجد را زیرسوال ببرد،گفت:جای گفتگوهای سیاسی و تبلیغات انتخاباتی مساجد است نه سالن های غذاخوری باهزینه های هنگفت.

عبدالحسین روح الامینی، عضو جبهه ایستادگی از مساجد به عنوان بهترین كانون برای بحث های سیاسی و تبلیغات انتخاباتی به مفهوم ورود به صحنه سیاست از منظر دینی و تكلیف اجتماعی یاد كرد و به خبرنگار شبستان گفت: باید بین استفاده ابزاری از مسجد و سیاست زدگی و سیاست بازی با بهره مندی از مسجد برای ورود به صحنه سیاست از منظر دینی تفكیك قائل شد.

وی افزود: سیاست ما عین دیانت ما است و دین از سیاست جدا نیست. از این رو نباید از این مسئله خوف داشت كه بحث های سیاسی در آستانه انتخابات بحث ارزشی مسجد را زیر سوال ببرد. همان گونه كه در صدر اسلام مسجد نبض تپنده تحولات اجتماعی جامعه و مسلمانان بوده است در حال حاضر نیز باید چنین جایگاهی داشته باشد.

وی با استناد به آیه شریفه «الذین یستمعون قول و یتبعون احسنه؛ آن بندگانی كه چون سخن حق بشنوند نیكوتر آن را عمل كنند»، گفت: باید فضای استماع قول و اتباع احسن را در جامعه داشته باشیم.

وی افزود: برخی مواقع در آستانه انتخابات درگیری و كشمكش های قومی و قبیله ای یا برخی افراد، فضای منیت را در مسجد به وجود می آورد. اما فضای مقدس مسجد جای چنین درگیری ها و سوء استفادهایی نیست.

پرهیز از استفاده ابزاری از مسجد در آستانه انتخابات

روح الامینی با بیان اینكه نباید از بحث و گفتگو در مسجد خوف داشت، ادامه داد: مسجد جای تبادل نظر، آشنایی با افراد، پیشنهادات، جریان ها و یا برنامه های افراد است. مسجد بهترین مكان برای این ارتقای آگاهی و بصیرت است و نباید از آن استفاده ابزاری شود. مسجد محل نزاع و درگیری احزاب و گروهها شود.

مدیرمسئول روزنامه ملت ما اذعان كرد: مساجد جای بحث و گفتگو در مورد موضوعات سیاسی و آشنایی با كاندیداها است نه سالن های غذاخوری و با هزینه های هنگفت.

وی با ابراز انتقاد از اینكه برخی مواقع كاندیداها در یك حوزه انتخابیه كوچك برای پیروزی در انتخابات میلیاردی هزینه می كنند، گفت: برخی مواقع دیده می شود افرادی با وصل شدن به باندهای قدرت حتی همه درآمدهای چهار ساله نمایندگی را در انتخابات صرف می كنند. این افراد نمی توانند از حقوق ملت دفاع كند. در واقع مسجد بهترین كانون برای توجه و تمركز برای جلوگیری از ورود به چنین فضاها و صرف هزینه های هنگفت است.

عضو جبهه ایستادگی ادامه داد: مسجد قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران دفاع مقدس و حتی امروز كانون دفاع از انقلاب بوده و هست. مهم ترین نكته ای كه در سرنوشت كشور تاثیرگذار است در راس قوا بودن مجلس است كه این مجلس در راس امور نمی تواند از مسجد و زندگی روزمره دینی مردم جدا باشد.

وی تصریح كرد: در صورتی كه در زمینه توجه به مسجد غفلتی بوده است باید در انتخابات پیش رو مورد توجه قرار گیرد و جبران شود. مساجد باید در ایام انتخابات در حوزه روشنگری ورود پیدا كنند و از نزاع و مشاجره دوری كنند.
 
منبع: مرکز رسیدگی به امور مساجد
* نام:
ايميل:
* نظر: