مواضع
جای تبلیغات انتخاباتی مساجد است نه تالارها جای تبلیغات انتخاباتی مساجد است نه تالارها
سیاست ما عین دیانت ما است و دین از سیاست جدا نیست. از این رو نباید از این مسئله خوف داشت كه بحث های سیاسی در آستانه انتخابات بحث ارزشی مسجد را زیر سوال ببرد. همان گونه كه در صدر اسلام مسجد نبض تپنده تحولات اجتماعی جامعه و مسلمانان بوده است در حال حاضر نیز باید چنین جایگاهی داشته باشد.
هوای تهران آلوده است یا ما؟! هوای تهران آلوده است یا ما؟!
اسکندر صالحی: آلودگی تهران، آیینه تمام نمای زندگی اجتماعی ماست و محصول تعاملی است که ما با هم‌نوعان خود و با طبیعت داریم؛ بنابراین، ضروری است که ما در این نحوه از تعامل، درنگ کنیم و به اصلاح آن بکوشیم؛ پس، باید در این راه از خود آغاز کنیم. هر یک از ما نخست باید به وارسی نحوه و آثار تعامل خود با دیگران بپردازد و در اصلاح خویش بکوشد.
فایده پرسش از رییس‌جمهور فایده پرسش از رییس‌جمهور
نیاز به سابقه‌پردازی چندانی ندارد؛ چند ماه پیش، علی مطهری و 99 نفر از همکارانش در مجلس هشتم، ده پرسش در برابر رییس‌جمهور نهادند و او را برای پاسخگویی به مجلس فراخواندند و اکنون همچنان مصر و مصمم به انجام این کارند. البته بنا بر قانون هم می‌توانند چنین کنند؛ همچنان که رییس جمهور هم می‌تواند به مجلس اخطار قانون اساسی دهد و مجلسیان را به عمل به آن فراخواند.
در وال‌ استریت چه می‌گذرد؟ در وال‌ استریت چه می‌گذرد؟
اسکندر صالحی
برخی افراد با همراهی و سکوت در برابر فتنه 88 امتحان بدی پس دادند. برخی افراد با همراهی و سکوت در برابر فتنه 88 امتحان بدی پس دادند.
ه گزارش "پایگاه اطلاع رسانی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی" عبدالحسین روح‌الامینی دبیرکل حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی در نخستین کنفرانس خبری جبهه ایستادگی ایران اسلامی با بیان اینکه سوابق، عناصر، ‌احزاب و ترکیب و مختصات جبهه ایستادگی جای توجه دارد، اظهار داشت: اعضای جبهه ایستادگی ایران اسلامی علاوه بر دارا بودن شخصیت‌های برجسته حقیقی و حقوقی، دارای ترکیب بین نسلی، نسل دوم و سوم انقلاب هستند.
آیا عدالت صرفا تقسيم فرصت‌هاي برابر است؟ آیا عدالت صرفا تقسيم فرصت‌هاي برابر است؟
احمديان افزود:به طور مثال در هدفمند کردن يارانه‌ها بايد به نحوي عمل شود که نتيجه مطلوب که همانا بنيان کني فقر و آباد سازي همه جانبه کشوراست، محقق گردد.
اعتبار اخلاقی دولت اعتبار اخلاقی دولت
اسکندر صالحی رئیس دفتر سیاسی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی:هر دولتی برای اعمال اراده و انجام مأموریت های خود، نیاز به قدرت داشته و نیز از میزان قدرت خود تلقی و تصوری دارد. مسأله اما این است که: چگونه می توان این تلقی و تصور را سنجید و اندازه گرفت؟ در این مختصر، نخست به طرح چند نکته خواهیم پرداخت و سپس به پرسش اصلی بازخواهیم گشت.
گفتنی‌های فیلم «طلا و مس» گفتنی‌های فیلم «طلا و مس»
محمود افتخاری: طلاومس، بیانگر این حقیقت بود که تعظیم در برابر معبود و معشوق حقیقی، صرفا با به زبان آوردن پیاپی ذکر «توکل به خدا» و «راضی‌ام به رضای خدا» به دست نمی‌آید، بلکه تسلیم در برابر قضای الهی و امید بستن به رحمت ایزدی باید در عمل و در صحنه‌های جاری زندگی روزمره تجلی یابد.
هدف اوباما از اظهارات ضد ایرانی جلب حمایت صهیونیستها است هدف اوباما از اظهارات ضد ایرانی جلب حمایت صهیونیستها است
عضو شورای مرکزی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی با بیان اینکه نباید اظهارات اوباما را جدی گرفت، گفت: اظهارات رئیس جمهور آمریکا برای حمایت رژیم صهیونیستی از وی در انتخابات آتی ریاست جمهوری مطرح شده است.
پیوندها
كدخبر: ۳۱۶
تاريخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۰ - ۱۲:۰۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
عبد الحسین روح‌الامینی به دانشجویان گفت:
پیگیری پرونده‌های کهریزک، حق افکار عمومی است
چند سالی است که پرونده کهریزک در دو دادگاه قوه قضاییه و افکار عمومی گشوده است و پیگیری می‌شود. روح‌الامینی افزون بر حضور در دادگاه‌های گوناگون، همواره پاسخگوی پرسش‌های مردم درباره این پرونده است؛ البته پرسش دیگری هم معمولا از او پرسیده می‌شود...
عبدالحسین روح‌الامینی به چند دلیل چهره مشهوری است، ولی در سال‌های اخیر در هر جلسه‌ای، موضوع بحث هر چه باشد، باید به دو پرسش پاسخ دهد. به همین قاعده در نشست پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه گیلان هم برای پاسخگویی به یکی از این دو، با اشاره به نقش رسالت دانشجو در جنبش‌های دانشجویی، اظهار داشت: شرکت در جنبش دانشجویی، نیازمند مطالعه و مقایسه متودیک است، نه کپی‌برداری.

به گزارش «تابناک»، وی در پاسخ به پرسشی، مبنی بر اینکه آیا وظیفه دانشجو در یک جنبش دانشجویی بالا رفتن از دیوار سفارتخانه‌های کشورهای دیگر است یا خیر، اذعان داشت: در 13 آبان 58، دانشجویان چهار دانشگاه شریف، تهران، امیرکبیر و شهید بهشتی تصمیم گرفتند، در پاسخ به یاری خواستن امام راحل از جوانان و با تأیید مراجع آن زمان، این کار را انجام دهند، ولی درباره اینکه این گونه کینه خود را در برابر دشمنی‌های انگلیس نسبت به ما با حمله به سفارت این کشور انجام دادند تا اندازه‌ای درست و در مواردی نیز نادرست است.

دانشجوی معترض، اراذل و اوباش نیست

استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه حرکت مجلس در برابر تحریک‌های انگلیس بسیار درست و بجا بوده است، افزود: اعلام رأی مجلس در قطع روابط با انگلیس بهنگام بوده و موجب تحقیر این کشور شده است.

وی با بیان اینکه جنبش دانشجویان در حمایت از حرکت مجلس نیز تا این اندازه درست بوده است، گفت: به نظر بنده، رویدادهای آن سوی دیوار سفارت، بدون هماهنگی و سازماندهی و به دلیل غلبه احساسات انجام گرفته است.

روح‌الامینی با اشاره به بازتاب دادن عکس‌های بسیاری در سایت‌های گوناگون درباره آن سوی سفارتخانه، تصریح کرد: انگلیس با انتشار بیانیه‌ای منطبق بر عکس‌های منتشره، حالتی از غارت را به دانشجویان نسبت داده و آنها را اراذل و اوباش دانسته و حرکت آنان را مبنی بر به ‌آتش کشیدن خودروها و شکستن شیشه‌ها به دور از یک جدال سیاسی خوانده است.

این فعال سابق دانشجویی، با تصریح بر اینکه دانشجوی معترض اراذل و اوباش نیست، افزود: انجام کارهایی مانند انتشار بیانیه، اعتراض و تجمع و ابراز انزجار در جنبش‌های دانشجویی خوب و ضروری و حاکی از حیات و بالندگی است، ولی بیش از اینها شایسته نیست.

روح‌الامینی انگلیس را دشمن دیرینه ایرانیان دانست و گفت: انگلیس یک سال پیش از انتخابات 88 شبکه «بی‌بی‌سی» فارسی را با پنجاه میلیون پوند راه‌اندازی کرد تا از راه، این رسانه بر انتخابات داخلی ما تأثیرگذاری کند.

وی اذعان داشت: دانشجویان بدانند که توطئه‌های انگلیس، تنها با حضور فیزیکی آنان در یک چهار دیواری میسر نمی‌شود، بلکه آنها دارای شبکه کسترده فرهنگی، سیاسی و امنیتی هستند و عزیزان ما باید خود را برای رقابت و نبرد با چنین دشمنی آماده کنند.

پیگیری پرونده‌های کهریزک، حق افکار عمومی است

اگر یک پرسش همیشگی از روح‌الامینی درباره اشغال لانه جاسوسی آمریکا و یا سفارتخانه‌هایی از این قبیل باشد، پرسش دیگر حتما درباره کهریزک و متهم اصلی آن و نیز سرنوشت پرونده آن است.

وی در پاسخ به پرسش بسیاری از دانشجویان درباره نتایج پیگیری پرونده‌های جنایی کهریزک، خاطرنشان کرد: پیگیری پرونده‌های کهریزک حق افکار عمومی است و تاکنون دستاوردهای بسیاری داشته و نشان‌دهنده کوتاهی‌هایی نیز بوده است.

وی افزود: پیگیری پرونده‌های کهریزک، تنها در دادگاه نظامی، نزدیک پنجاه ساعت به طول انجامید و با چند هزار صفحه و بیش از صد صفحه کیفرخواست و با صدور حکم قتل عمد به نتیجه رسید و هم اکنون در دو شعبه دادسرای کارکنان دولت نیز با بیش از چند هزار صفحه پرونده در جریان است.

دبیر کل حزب توسعه و عدالت در پاسخ به پرسشی مبنی بر دلیل فوت پسر محسن رضایی اذعان داشت: دلیل مرگ ایشان، هنوز مشخص نیست و پلیس دبی چیزی به ما اعلام نکرده است. البته چند کارشناس معتبر بین‌المللی بر این باورند که او به قتل رسیده است و وقتی که اطلاعات و اسناد مربوطه در اختیار خانواده مقتول قرار نمی‌گیرد، این نظر بسیار تقویت می‌شود.

وی افزود: البته گروهی مأمور شده‌اند تا برای پرسش‌های ما و مردم درباره قتل احمد رضایی پاسخ روشن و قطعی بیابند؛ امیدواریم پلیس دبی هم دست از کارشکنی بردارد و با این گروه همکاری کند.

استاد دانشگاه تهران با اشاره به سکوت رسانه‌های غربی در باره بحث هواپیمای جاسوسی، گفت: رسانه‌های غربی تلاش دارند این مسأله را به جاده فرعی بکشانند، زیرا توانمندی‌های ایران را به خوبی شناخته‌اند و از این طریق سرپوش می‌گذارند.

روح‌الامینی با تأکید بر آگاهی بخشی دانشجویان از طریق تریبون‌ها و وبلاگ‌ها برای تقویت جریان جنبش دانشجویی یادآور شد: جوانان برای مقایسه عصر جدید و گذشته، شاخص‌ها را بخوانند تا به تفاوت‌ها پی‌ببرند.

وی افزود: برای رشد و پیشرفت کشور، باید عینک‌های بدبینی را از چشم‌هایمان برداریم، زیرا شیب رشد، کاهش مرگ و میر و ارایه مقالات و دیگر پیشرفت‌های علمی با عدد و رقم و آمار و درصد قابل رؤیت است.
* نام:
ايميل:
* نظر: