مواضع
جای تبلیغات انتخاباتی مساجد است نه تالارها جای تبلیغات انتخاباتی مساجد است نه تالارها
سیاست ما عین دیانت ما است و دین از سیاست جدا نیست. از این رو نباید از این مسئله خوف داشت كه بحث های سیاسی در آستانه انتخابات بحث ارزشی مسجد را زیر سوال ببرد. همان گونه كه در صدر اسلام مسجد نبض تپنده تحولات اجتماعی جامعه و مسلمانان بوده است در حال حاضر نیز باید چنین جایگاهی داشته باشد.
هوای تهران آلوده است یا ما؟! هوای تهران آلوده است یا ما؟!
اسکندر صالحی: آلودگی تهران، آیینه تمام نمای زندگی اجتماعی ماست و محصول تعاملی است که ما با هم‌نوعان خود و با طبیعت داریم؛ بنابراین، ضروری است که ما در این نحوه از تعامل، درنگ کنیم و به اصلاح آن بکوشیم؛ پس، باید در این راه از خود آغاز کنیم. هر یک از ما نخست باید به وارسی نحوه و آثار تعامل خود با دیگران بپردازد و در اصلاح خویش بکوشد.
فایده پرسش از رییس‌جمهور فایده پرسش از رییس‌جمهور
نیاز به سابقه‌پردازی چندانی ندارد؛ چند ماه پیش، علی مطهری و 99 نفر از همکارانش در مجلس هشتم، ده پرسش در برابر رییس‌جمهور نهادند و او را برای پاسخگویی به مجلس فراخواندند و اکنون همچنان مصر و مصمم به انجام این کارند. البته بنا بر قانون هم می‌توانند چنین کنند؛ همچنان که رییس جمهور هم می‌تواند به مجلس اخطار قانون اساسی دهد و مجلسیان را به عمل به آن فراخواند.
در وال‌ استریت چه می‌گذرد؟ در وال‌ استریت چه می‌گذرد؟
اسکندر صالحی
برخی افراد با همراهی و سکوت در برابر فتنه 88 امتحان بدی پس دادند. برخی افراد با همراهی و سکوت در برابر فتنه 88 امتحان بدی پس دادند.
ه گزارش "پایگاه اطلاع رسانی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی" عبدالحسین روح‌الامینی دبیرکل حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی در نخستین کنفرانس خبری جبهه ایستادگی ایران اسلامی با بیان اینکه سوابق، عناصر، ‌احزاب و ترکیب و مختصات جبهه ایستادگی جای توجه دارد، اظهار داشت: اعضای جبهه ایستادگی ایران اسلامی علاوه بر دارا بودن شخصیت‌های برجسته حقیقی و حقوقی، دارای ترکیب بین نسلی، نسل دوم و سوم انقلاب هستند.
آیا عدالت صرفا تقسيم فرصت‌هاي برابر است؟ آیا عدالت صرفا تقسيم فرصت‌هاي برابر است؟
احمديان افزود:به طور مثال در هدفمند کردن يارانه‌ها بايد به نحوي عمل شود که نتيجه مطلوب که همانا بنيان کني فقر و آباد سازي همه جانبه کشوراست، محقق گردد.
اعتبار اخلاقی دولت اعتبار اخلاقی دولت
اسکندر صالحی رئیس دفتر سیاسی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی:هر دولتی برای اعمال اراده و انجام مأموریت های خود، نیاز به قدرت داشته و نیز از میزان قدرت خود تلقی و تصوری دارد. مسأله اما این است که: چگونه می توان این تلقی و تصور را سنجید و اندازه گرفت؟ در این مختصر، نخست به طرح چند نکته خواهیم پرداخت و سپس به پرسش اصلی بازخواهیم گشت.
گفتنی‌های فیلم «طلا و مس» گفتنی‌های فیلم «طلا و مس»
محمود افتخاری: طلاومس، بیانگر این حقیقت بود که تعظیم در برابر معبود و معشوق حقیقی، صرفا با به زبان آوردن پیاپی ذکر «توکل به خدا» و «راضی‌ام به رضای خدا» به دست نمی‌آید، بلکه تسلیم در برابر قضای الهی و امید بستن به رحمت ایزدی باید در عمل و در صحنه‌های جاری زندگی روزمره تجلی یابد.
هدف اوباما از اظهارات ضد ایرانی جلب حمایت صهیونیستها است هدف اوباما از اظهارات ضد ایرانی جلب حمایت صهیونیستها است
عضو شورای مرکزی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی با بیان اینکه نباید اظهارات اوباما را جدی گرفت، گفت: اظهارات رئیس جمهور آمریکا برای حمایت رژیم صهیونیستی از وی در انتخابات آتی ریاست جمهوری مطرح شده است.
پیوندها
كدخبر: ۳۱۵
تاريخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۰ - ۲۳:۳۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
گفتنی‌های فیلم «طلا و مس»
محمود افتخاری: طلاومس، بیانگر این حقیقت بود که تعظیم در برابر معبود و معشوق حقیقی، صرفا با به زبان آوردن پیاپی ذکر «توکل به خدا» و «راضی‌ام به رضای خدا» به دست نمی‌آید، بلکه تسلیم در برابر قضای الهی و امید بستن به رحمت ایزدی باید در عمل و در صحنه‌های جاری زندگی روزمره تجلی یابد.

اون روز یک اتفاق بی‌سابقه‌ای در زندگی من رخ داد که به شدت من را تحت تأثیر قرار داده بود؛ از همه کس و همه چیز بیزار و ناامید شده بودم، دلم بدجوری گرفته بود، دستم به انجام هیچ کاری نمی‌‌رفت؛ اون روز من تا مرز افسردگی پیش رفتم و حتی رغبت نداشتم برای انجام اساسی‌ترین امور زندگی از خونه بیام بیرون.

غروب که شد، صدای آوای اذان مغرب از بلندگوی مسجد به گوش می‌رسید، با خودم گفتم به بهانه نماز جماعتم که شده، از منزل بیرون برم، شاید حالم بهتر بشه. قدم زنان از پیاده روی حاشیه پارک محله عبور می‌کردم و داشتم به همه چیز و همه جا فکر می‌کردم و از شدت یاس و ناامیدی سنگ‌ریزه‌ها و هر شئ دیگری را که در سر راهم بود، با پا به جلو پرتاب می‌کردم و دنبال یک جمله مناسب می‌‌گشتم که بر سر خدا فریاد بزنم و از بداقبالی‌ها شکایت کنم!

ناخودآگاه یاد فیلم «طلاومس» افتادم؛ به عمق مصیبت و گرفتاری‌های سیدرضا فکر کردم و یادم آمد که چطور در اوج سختی‌ها بدبختی‌ها، خم به ابروهاش نمی‌آورد و چنان لبخند رضایت بخش می‌زد که انگار این بشر، خوشبخت‌ترین آدم رو زمینه!

بعدش هم وقتی به دلایل آرامش قلبی و رضایتمندی سیدرضا در اوج گرفتاری‌ها فکر کردم، واقعا خجالت کشیدم و انگار حالم دگرگون شد.

اون شب نماز به من خیلی حال داد. وقتی هم به خونه برمی‌گشتم خیلی حالم خوب بود و دیگه از اون افسردگی که صد تا روانشناس هم به آسونی نمی تونستند درمانش کنند، خبری نبود و چنان روحیه خوبی داشتم که تصمیم گرفتم، با نوشتن این حکایت، آن حال و هوای خوبم را با شما قسمت کنم.

دلا بسوز که سوز تو کارها بکند
نیاز نیم شبی دفع صد بلا بکند
عتاب یار پریچهره عاشقانه بکش
که یک کرشمه تلافی صد جفا بکند

هرچند فیلم «طلاومس» به نسبت آستانه تحمل معمول انسان‌ها در برابر گرفتاری‌ها، قدری اغراق‌آمیز بود، قصه آن الگو و مدل ایده‌آل برای رفتارهای فردی و اجتماعی انسان‌ها در برابر مشکلات و سختی‌های طاقت فرسا بود.

داستان فیلم، بیانگر این حقیقت بود که خیر و شر انسان‌ها در دست خداوند است و اوست که زندگی همه خلایق را بر پایه حکمت و صلاح آنها مقدر می‌کند و ما از فهم آنها عاجزیم.

و اگر انسان‌ها توفیق درک این حقیقت را بیابند که در همه سختی‌های دشوار زندگی، وجود نازنین حضرت دوست به عنوان صاحب و خالق، صمیمانه و دلسوزانه در کنار آنها و عالم به شرایط آنهاست و اگر راضی باشند به مقدرات کسی که خود، خالق عدالت و رحمانیت است و برای رهایی از گرفتاری‌ها و سختیها، تنها به او که قادر به همه تحولات است، امید و دل ببندند، آنگاه است که دیگر در اوج سختی‌ها و دشواری‌ها، جایی برای غصه و نگرانی و غم باقی نمی‌ماند.

در «طلاومس» بر خلاف بسیاری آثار مشابه، سید رضا، صرفا با سجاده‌نشینی و بسنده کردن به انجام ظواهر و شعایر دینی به درجات متعالی نرسید.

طلاومس، بیانگر این حقیقت بود که تعظیم در برابر معبود و معشوق حقیقی، صرفا با به زبان آوردن پیاپی ذکر «توکل به خدا» و «راضی‌ام به رضای خدا» به دست نمی‌آید، بلکه تسلیم در برابر قضای الهی و امید بستن به رحمت ایزدی باید در عمل و در صحنه‌های جاری زندگی روزمره تجلی یابد.

لبخندها و آرامش سیدرضا در اوج گرفتاری‌ها و سختی‌ها از سر حماقت، بی عاری، جنون و درماندگی وی نبود، بلکه نشانگر این بود که او دلش به کسی قرص و محکم بود که صاحب او و همواره در کنار اوست و اختیار خیر و شر و قضا و بلای انسان‌ها، تنها در نزد اوست.

آنهایی که «طلاومس» را با چشم دل و خریدار نگریستند، متاع خود را نیک یافتند.

www.Mahmoudeftekhari.blogfa.com
Mahmoud_eftekhari@yahoo.com

* نام:
ايميل:
* نظر: