مواضع
جای تبلیغات انتخاباتی مساجد است نه تالارها جای تبلیغات انتخاباتی مساجد است نه تالارها
سیاست ما عین دیانت ما است و دین از سیاست جدا نیست. از این رو نباید از این مسئله خوف داشت كه بحث های سیاسی در آستانه انتخابات بحث ارزشی مسجد را زیر سوال ببرد. همان گونه كه در صدر اسلام مسجد نبض تپنده تحولات اجتماعی جامعه و مسلمانان بوده است در حال حاضر نیز باید چنین جایگاهی داشته باشد.
هوای تهران آلوده است یا ما؟! هوای تهران آلوده است یا ما؟!
اسکندر صالحی: آلودگی تهران، آیینه تمام نمای زندگی اجتماعی ماست و محصول تعاملی است که ما با هم‌نوعان خود و با طبیعت داریم؛ بنابراین، ضروری است که ما در این نحوه از تعامل، درنگ کنیم و به اصلاح آن بکوشیم؛ پس، باید در این راه از خود آغاز کنیم. هر یک از ما نخست باید به وارسی نحوه و آثار تعامل خود با دیگران بپردازد و در اصلاح خویش بکوشد.
فایده پرسش از رییس‌جمهور فایده پرسش از رییس‌جمهور
نیاز به سابقه‌پردازی چندانی ندارد؛ چند ماه پیش، علی مطهری و 99 نفر از همکارانش در مجلس هشتم، ده پرسش در برابر رییس‌جمهور نهادند و او را برای پاسخگویی به مجلس فراخواندند و اکنون همچنان مصر و مصمم به انجام این کارند. البته بنا بر قانون هم می‌توانند چنین کنند؛ همچنان که رییس جمهور هم می‌تواند به مجلس اخطار قانون اساسی دهد و مجلسیان را به عمل به آن فراخواند.
در وال‌ استریت چه می‌گذرد؟ در وال‌ استریت چه می‌گذرد؟
اسکندر صالحی
برخی افراد با همراهی و سکوت در برابر فتنه 88 امتحان بدی پس دادند. برخی افراد با همراهی و سکوت در برابر فتنه 88 امتحان بدی پس دادند.
ه گزارش "پایگاه اطلاع رسانی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی" عبدالحسین روح‌الامینی دبیرکل حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی در نخستین کنفرانس خبری جبهه ایستادگی ایران اسلامی با بیان اینکه سوابق، عناصر، ‌احزاب و ترکیب و مختصات جبهه ایستادگی جای توجه دارد، اظهار داشت: اعضای جبهه ایستادگی ایران اسلامی علاوه بر دارا بودن شخصیت‌های برجسته حقیقی و حقوقی، دارای ترکیب بین نسلی، نسل دوم و سوم انقلاب هستند.
آیا عدالت صرفا تقسيم فرصت‌هاي برابر است؟ آیا عدالت صرفا تقسيم فرصت‌هاي برابر است؟
احمديان افزود:به طور مثال در هدفمند کردن يارانه‌ها بايد به نحوي عمل شود که نتيجه مطلوب که همانا بنيان کني فقر و آباد سازي همه جانبه کشوراست، محقق گردد.
اعتبار اخلاقی دولت اعتبار اخلاقی دولت
اسکندر صالحی رئیس دفتر سیاسی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی:هر دولتی برای اعمال اراده و انجام مأموریت های خود، نیاز به قدرت داشته و نیز از میزان قدرت خود تلقی و تصوری دارد. مسأله اما این است که: چگونه می توان این تلقی و تصور را سنجید و اندازه گرفت؟ در این مختصر، نخست به طرح چند نکته خواهیم پرداخت و سپس به پرسش اصلی بازخواهیم گشت.
گفتنی‌های فیلم «طلا و مس» گفتنی‌های فیلم «طلا و مس»
محمود افتخاری: طلاومس، بیانگر این حقیقت بود که تعظیم در برابر معبود و معشوق حقیقی، صرفا با به زبان آوردن پیاپی ذکر «توکل به خدا» و «راضی‌ام به رضای خدا» به دست نمی‌آید، بلکه تسلیم در برابر قضای الهی و امید بستن به رحمت ایزدی باید در عمل و در صحنه‌های جاری زندگی روزمره تجلی یابد.
هدف اوباما از اظهارات ضد ایرانی جلب حمایت صهیونیستها است هدف اوباما از اظهارات ضد ایرانی جلب حمایت صهیونیستها است
عضو شورای مرکزی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی با بیان اینکه نباید اظهارات اوباما را جدی گرفت، گفت: اظهارات رئیس جمهور آمریکا برای حمایت رژیم صهیونیستی از وی در انتخابات آتی ریاست جمهوری مطرح شده است.
پیوندها
كدخبر: ۳۱۲
تاريخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۰ - ۰۲:۰۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
دکتر روح الامینی:
مشارکت حداکثری با رقابت سلیقه‌های گوناگون
در سی سال گذشته، همه انتخابات در شرايط خاص برگزار شده است، ولی در انتخابات پيش‌ روی با يك پارادوكس روبه‌رو هستيم. هم‌اکنون شمار بسیاری چراغ خاموش براي انتخابات آينده به شدت فعال هستند، آن‌هایی كه به سمت تحريم رفته‌اند، خودشان متضرر شده‌اند، مردم ايران نشان داده‌اند، عقد اخوت با هيچ جريان و گروهي نبسته‌اند؛ یک شبه دور هم جمع نشده‌ایم
دبيركل حزب توسعه و عدالت ايران اسلامي گفت: پيروز انتخابات چه در گذشته، چه حال و چه در آينده، مردم و نظام اسلامي است كه هميشه يك جريان مردمي ‌انقلابي سيال، بانشاط و تأثيرگذار بوده است.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی»، عبدالحسين روح‌الاميني در گفت‌وگویی در ارزيابي از شرايط سياسي جامعه و آمادگي افكار عمومي براي انتخابات مجلس اظهار كرد: هنوز افكار عمومي جامعه و عموم مردم، فاصله زيادي با بحث انتخابات دارند،؛ چراكه معمولا و به طور طبيعي چند ماه پیش از هر انتخابات، مباحث مربوط به آن در جامعه شدت مي‌گيرد.

وي با اشاره به اين‌كه «البته فعالان و كنشگران سياسي مدتي است كه براي انتخابات آماده فعاليت شده‌اند» تصريح كرد: ورود فعالان سياسي به عرصه انتخابات مدتي است كه آغاز شده است و تداركات لازم را ديده‌اند و آثار آن آرام آرام مشخص خواهد شد، اما براي ورود عموم جامعه هنوز فاصله داريم.

در سی سال گذشته، همه انتخابات‌ در شرايط خاص برگزار شده است

وي با يادآوري اين‌كه «در كشور ما به طور متوسط هر سال يك انتخابات برگزار مي‌شود» افزود: فاصله نزديك بين فعاليت‌هاي انتخاباتي و تحت‌الشعاع قرار دادن امور جاري جامعه و كشور، مطلوب نيست و بايد بين انتخابات فاصله افتد تا ساير امور جامعه تحت تأثير قرار نگيرد.

او همچنین درباره دغدغه اين حزب در ايام منتهي به انتخابات گفت: به عنوان يك تشكل سياسي بايد تلاش زيادي داشته باشيم تا بهترين انتخاب از نظر كارآمدي صورت گيرد و افراد لايق و كارآمد به مجلس آيند و در اين جهت از افراد ذي‌صلاح حمايت و آنان را در ارتباط با سازوكار وحدت اصولگرايان معرفي خواهيم كرد.

وي با بيان اين‌كه «در سی سال گذشته، تمام انتخابات‌ها در شرايط خاص برگزار شده است» به تحولات داخلي، منطقه‌اي و فشارها و تحريم‌ها اشاره كرد و توضيح داد: فتنه عميق و چند لايه 88، حوادث پس از آن كه عبرت‌هاي زيادي براي فعالان سياسي و دلسوزان جامعه دارد و از سوی ديگر، تحولات منطقه كه خواه‌ناخواه در كشور ما نقش دارد و فشارهاي بين‌المللي و تحريم‌ها، باعث مي‌شود انتخابات پيش‌روي مجلس، خاص‌تر از هميشه باشد؛ پس رويكرد به حق و شايسته دلسوزان و فعالان اصولگرا و به ویژه جامعتين اين است كه انشاءالله نهايت همگرايي و اتحاد و اتفاق بين اصولگرايان برقرار شود.

وي با بيان اين ‌كه «بايد در رابطه با سلايق، مسائل فرعي و حواشي به حداقل‌ها بسنده شود»، اظهار كرد: با تنازل از خواسته‌هاي گروهي و شخصي، فعالان و جريان‌هاي سياسي به تعامل حداكثري دست پيدا مي‌كنند.

در انتخابات پيش‌رو با يك پارادوكس روبه‌رو هستيم

روح‌الاميني خاطرنشان كرد: در مورد انتخابات پيش‌رو، انتخاب افراد شايسته و كارآمد براي دوران دهه پيشرفت از اهميت بالاتري برخوردار است تا شيب توسعه و پيشرفت كشور شدت يابد و تحقق اين امر با تعامل حداكثري كار سختي نيست، همچنين بحث تنازل جريانات سياسي از خودخواهي‌هايشان از اهميت بسياري برخوردار است و بايد ايثار و گذشت داشته باشند، تا زمينه‌ساز مشاركت حداكثري شوند، چون شكوه انتخابات آتي حتما در تعاملات جهاني و منطقه‌اي تأثير فراوان دارد.

وي با اشاره به رخدادهای دو سال گذشته گفت: حتما دشمنان ما و بدخواهان نظام دوست ندارند، در انتخابات آتي مشاركت حد بالايي را شاهد باشيم؛ بنابراين، براي افزايش شور، نشاط و مشاركت حداكثري مردم در كنار رقابت سلايق گوناگون، بايد هماهنگي‌هاي لازم وجود داشته باشد.

وي با بيان اين‌كه «در انتخابات پيش‌رو با يك پارادوكس روبه‌رو هستيم» تصريح كرد: از طرفي رقابت شكل مي‌گيرد كه تفاوت‌هايي وجود داشته باشد و گروه‌هاي گوناگون بتوانند رقابت كنند و از سوی ديگر، بايد هماهنگي‌ها و همراهي‌ها بيشتر شود و به نظر مي‌رسد، در اين رابطه بايد پیش انتخابات رقابت داخلي شكل بگيرد؛ يعني رقابت درون گروهي مديريت شده براي معرفي شايستگان امر خطير نمايندگي مجلس در اردوگاه اصولگرايان شكل بگيرد، اما در نهايت افرادي كه شانس و اقبال بيشتري در ميان مردم پيدا مي‌كنند، بايد در صحنه بيايند و باقي به نفع آن‌ها كنار روند تا از شكست آرا جلوگيري شود و همچنين افرادي وارد مجلس مي‌شوند كه داراي پشتوانه‌هاي قوي باشند.

هم‌اکنون شمار بسیاری چراغ خاموش براي انتخابات آينده به شدت فعال هستند

دبيركل حزب توسعه و عدالت ايران اسلامي درباره احتمال حضور گروه‌هايي غير از اصولگرايان در انتخابات آينده گفت: گروه‌هايي كه مدتي است از عرصه قدرت فاصله گرفته‌اند، اشتياق بيشتري براي مشاركت دارند و شايد به‌رغم ناز و كرشمه‌ها و شرط‌ گذاري‌هايي كه مطرح مي‌شود، اين گروه‌ها با فاصله‌اي كه طي سال‌هاي اخير گرفته‌اند، دلشان بيشتر براي قدرت تنگ شده است و حتما شركت آنان در نزديك ايام انتخابات با شور و نشاط زيادي وارد عرصه خواهند شد.

وي با بيان اين‌كه «عده‌ زيادي چراغ خاموش همين الان براي انتخابات آينده به شدت فعال هستند»، تصريح كرد: حتي كساني كه منسوب به جريان فتنه و يا انحرافي هستند، براي تثبيت و گسترش حوزه نفوذشان تلاش جدي دارند.

روح‌الاميني با اشاره به اين‌كه «در انتخابات‌هاي سی سال گذشته حد مشاركت در ايران به نسبت دمكراسي‌هاي مرسوم دنيا بسيار بالا بوده است» گفت: در دمكراسي‌هاي مرسوم مشاركت در انتخابات نزدیک 30 تا 50 درصد است، اما در كشور ما در همه انتخابات‌ها بدون استثنا، نزدیک 60 درصد بوده است؛ چه در دهه اول يعني دوران دفاع مقدس، رياست جمهوري مقام معظم رهبري و يا دهه دوم يعني دوران منسوب به سازندگي و اصلاحات و يا دهه اخير.

در ايران نظام تثبيت شده سياسي داريم

وي افزود: در تمام سي و دو سال گذشته در انتخابات‌هاي مجلس، رياست جمهوري، خبرگان و ... مشاركت متوسط نزدیک 60 درصد وجود داشته و انتخابات 88 بالاترين درصد پس از همه‌پرسي قانون اساسي در آغاز انقلاب بوده است؛ بنابراين، در انتخابات آينده شور و نشاط انتخابات 88 مي‌تواند وجود داشته باشد، اما اگر حتي درصدي از آن مشاركت كم شود، از حد متوسط سي سال گذشته عقب نخواهد بود.

نماينده جبهه ايستادگي ايران اسلامي با بيان اين‌كه «در نظام سياسي ما، بحث انتخابات در كشور نهادينه شده است» افزود: مردم با سلايق گوناگون چون نقش خود را در ترسيم نظام سياسي كشور و اجزاي آن پررنگ مي‌بينند، در انتخابات شركت مي‌كنند و مي‌دانند اگر شركت نكنند از حق اصلي خودشان استفاده نكرده‌اند، و مردم به جريانات سياسي در ساليان گذشته نشان داده‌اند از حق خود به خوبي استفاده مي‌كنند.

روح‌الاميني با بيان اين‌كه «در ايران نظام تثبيت شده سياسي داريم» گفت: دوران استبداد شاهنشاهي توسط انقلاب سرنگون و نظام سياسي مردم‌سالار در كشور تثبيت شده است، در حالي كه كشورهاي منطقه سی سال با ما فاصله دارند و راهي را آغاز كرده‌اند كه ملت ايران سی سال، بلكه پنجاه سال پیش يعني از خرداد 42 آغاز كرده است و در اين سال‌ها هزينه‌هاي بسياري داده و با انقلاب اسلامي در بهمن 57 به نتيجه اوليه رسيد و ساليان متمادي با شركت در دفاع مقدس، از موجوديت نظام دفاع كرده است و ايستادگي و مقاومت امروز مردم ايران در حمايت از نظام و پايداري بر ارزش‌ها و اصول انقلاب تأثيرش كمتر از دوران دفاع مقدس نيست.

آن‌ها كه به سمت تحريم و يا قهر با نظام سياسي رفته‌اند، خودشان متضرر شده‌اند

وي با بيان اين‌كه «مراحلي كه سی سال پيش مردم ايران پشت سر گذاشته‌اند، در كشورهاي منطقه تازه آغاز شده است» تصريح كرد: كشورهاي منطقه هنوز مثل ايران نظام مستقر و قانون اساسي منتخب مردم و نهادهاي برآمده و شكل گرفته از آرای مردم را نداشته‌اند و در ابتداي راه با استفاده از الگو و تجربه ايران هستند و مي‌توانند درس‌هاي خوبي از ما بگيرند.

دبيركل حزب توسعه و عدالت ايران اسلامي در رابطه با حضور اصلاح‌طلبان و گروه‌هايي كه گفته مي‌شود از شركت در انتخابات آينده دلسرد هستند، گفت: چند احتمال هست؛ نخست این ‌كه بستر مناسب رسانه‌اي، مردمي براي حضور اين گروه فراهم شود و دوم آن‌كه پيش شرط‌ها و تعامل با نهادهاي نظارتي مثل شوراي نگهبان داشته باشد تا از برخی سدها گذر كنند و سوم دنبال كردن تاكتيك‌هايي براي دست برتر داشتن در افكار عمومي است؛ بنابراين احتمالات گوناگونی است، اما گروه‌هاي مختلف به طور حتم در انتخابات پيش‌رو به طور گسترده و وسيع شركت خواهند كرد، چون سمت و سوي ديگري براي‌شان متصور نيست.

وي با بيان اين‌كه «آن‌ها كه در سی سال گذشته به سمت تحريم و يا قهر با نظام سياسي رفته‌اند، خودشان متضرر شده‌اند» افزود: انقلاب مسير خود را مي‌رود و مردم انتخاب خود را خواهند داشت و ملت و نظام عقد اخوت با هيچ جريان و گروهي نبسته است و در اين مسير رقابت و مسابقه براي خدمت است.

روح‌الاميني با بيان اين‌كه «برخلاف نظام‌هاي ديگر كه رقابت صرفا براي كسب قدرت و شهرت است، در نظام ما عمدتا رقابت براي خدمت است» تصريح كرد: مسير براي آن‌ها كه مي‌خواهند براي خدمت به مردم مسابقه دهند و سبقت بگيرند باز است، اما آن‌ها كه قهر، كناره‌گيري و مخالفت مي‌كنند، نخستين ضرر به خودشان مي‌رسد چون مردم معطل جريانات نمي‌شوند و مسير خود را مي‌روند.

دبيركل حزب توسعه و عدالت ايران اسلامي در رابطه با شروط اصلاح‌طلبان مبني بر اجراي كامل قانون اساسي براي حضورشان در انتخابات، گفت: اين‌كه همه بايد به قانون تمكين كنند هميشه بوده، هست و خواهد بود و مسير قانوني در قانون اساسي، قانون انتخابات مشخص شده است.

وي افزود: در شرايط گوناگون سياسي مثل اصلاحات، سازندگي و دوره اخير، به‌رغم اين‌كه برگزاركنندگان انتخابات داراي سلايق مختلف بوده‌اند و حتي تركيب شوراي نگهبان در دوره‌هاي گوناگون متفاوت بوده، اما يك مسير مردم‌سالاري ديني طي شده و روال كلي تحقق اراده آحاد مردم در نظارت و اداره انتخابات بوده است.

مردم ايران نشان داده‌اند، عقد اخوت با هيچ جريان و گروهي نبسته‌اند

وي با اشاره به اين‌كه «دولت کنونی در انتخاباتي كه توسط دولت اصلاحات برگزار شد، به پيروزي رسيد» افزود: دولت اصلاحات هم پس از دوراني كه دولت سازندگي مسئوليت برگزاري انتخابات را بر عهده داشت، پيروز شد و اين دست به دست گشتن‌ها امر طبيعي بوده و مسير انتخابات و نظارتي كه وجود داشته، بحق هميشه مردمي بوده است.

روح‌الاميني شرط گذاشتن اصلاح‌طلبان براي حضور در انتخابات را يك تاكتيك رواني ـ رسانه‌اي براي جلب افكار عمومي دانست و توضيح داد: افكار عمومي و مردم ايران به كسي كه در حق او ظلم و كم‌لطفي شود، بيشتر توجه داشته و به نظرم در فاز مظلوم‌نمايي رفتن بعد سياسي دارد.

اين فعال سياسي گفت: پيروز انتخابات چه در گذشته، چه حال و چه در آينده مردم و نظام اسلامي است كه هميشه يك جريان مردمي ‌انقلابي، سيال بانشاط و تاثيرگذار بوده است.

نماينده جبهه ايستادگي ايران اسلامي با اشاره به اين‌كه «مردم ايران نشان داده‌اند، عقد اخوت با هيچ جريان و گروهي نبسته‌اند» گفت: مردم در مسيري كه مي‌روند به افراد و جريانات مختلف مهلت‌هاي چند ساله مي‌دهند و سپس ارزيابي مي‌كنند و پاي صندوق‌هاي رأي گرايش‌هاي‌شان مشخص مي‌شود كه آيا همچنان به گروه يا افرادي اعتماد مي‌كنند يا اعتمادشان را از آن‌ها مي‌گيرند و به ديگري مي‌دهند.

روح‌الاميني تصريح كرد: به نظر من پيروز انتخابات‌هاي سی سال گذشته و آتي مردم خواهند بود و همه باید آن ‌چه برآيند انتخابات است، تمكين كنند؛ بايد به عنوان نظام مردم‌سالار ديني به اين سمت حركت كنيم كه دامنه رقابت‌هاي‌مان تا انتخابات به صورت جدي باشد، اما رفاقت و همكاري و خدمت به مردم و پاسخ‌گويي به آنان را فراموش نكنيم.

وي ادامه داد: هر كس از انتخابات و رقابت پيروز بيرون مي‌آيد، همه بايد دست به دست او دهند و از كمك به هم دريغ نكنند، چون مقابل مردم، اسلام و كليه كساني كه براي اين انقلاب زحمت كشيده‌اند و هزينه داده‌اند مديون هستيم.

وي با تأكيد بر اين‌كه «منتخبين مردم بايد به مردم خدمت كنند» تصريح كرد: نبايد فكر كنيم فرصت‌هايي كه در مقام مسئوليت به افراد داده مي‌شود، جاودان است، بلكه فرصت‌هاي گذرايي است كه بايد از آن در راستای خدمت به مردم استفاده كنيم.

روح‌الاميني در رابطه با ايجاد تنوع در دسته‌بندي‌هاي جريان اصولگرايي مثل جبهه ايستادگي و اين‌كه اين امر باعث دور شدن اصولگرايان از هدف اصلي خود يعني وحدت حداكثري نخواهد شد، توضيح داد: لازمه انتخاب واقعي، رقابت واقعي است.

وي با بيان اين‌كه «بر خلاف دمكراسي‌هاي ديگر در كشور ما رقابت با دشمني، برادركشي و تنازع و تقابل تفاوت دارد» گفت: رقابت عرصه عرضه توانمندي‌هاست و عرصه اثباتي به حساب مي‌آيد.

یک شبه دور هم جمع نشده ایم

نماينده جبهه ايستادگي ايران اسلامي اظهار كرد: در جبهه ايستادگي با جمعي از دوستان همراه هستيم كه غير از سوابق انقلابي در قبل و بعد از پيروزي انقلاب بخصوص دوران دفاع مقدس به طور مشخص با بسياري از آن‌ها بيش از چهارده سال و به طور مشخص پس از انتخابات خرداد 76 همكاري داريم كه همگي در تمامي انتخابات بعد از دوم خرداد 76 اعم از شوراي شهر، مجلس، رياست جمهوري و خبرگان بنا به تناسب زمان ولو با اسامي مختلف حضور جدي داشته‌اند و همين‌ طور در مجالس گذشته فراكسيون وفاق و كارآمدي از دوستان فعال ما بودند و اين مجموعه به لحاظ رسانه‌اي از پيش قراولان اطلاع‌رساني نوين رسانه‌اي با سايت‌هايي مانند تابناك هستند.

وي با بيان اين‌كه «اعضاي جبهه ايستادگي برخلاف برخي حركت‌هاي اين روزها يك شبه دور هم جمع نشده‌اند» گفت: برخی از عناصر شاخص اعضاي جبهه ايستادگي كه از سال گذشته همكاري مي‌كنند، جزو فعالان گروه‌هاي مسلمان مبارز دوران رژيم ستمشاهي بوده‌اند كه گاهي بيش از سی سال سوابق انقلابي و سياسي، پیش و پس از انقلاب در نهادهاي مختلف انقلاب اسلامي و دوران دفاع مقدس و ... داشته‌اند.

وي افزود: اين‌كه عده‌اي بخواهند همه در مسائل سياسي جامعه به يك سبك و سياق فكر كنند، نه مطلوب و نه ممكن است و نشان از بي‌بصيرتي در عرصه نگاه به تحولات سياسي دارد.

روح‌الاميني با بيان اين‌كه «نظام مردم‌سالار ديني، رقابت و عرضه ديدگاه‌ها و سلايق مختلف در چهارچوب اصول و محكمات نظام است» تصريح كرد: احترام گذاشتن به تفاوت سلايق در اردوگاه اصولگرايي در عين وجود اصول مشترك مي‌تواند رقابت جدي براي عرضه كارآمدترين ديدگاه‌ها ايجاد كند و وقتي انتخاب را به عهده مردم مي‌گذاريم، ديگر جاي نگراني نيست.

وي به جلسه‌اي كه چندي پیش همراه با محسن رضايي با آيت‌الله مهدوي كني داشت، اشاره كرد و گفت: در اين نشست به صراحت خدمت آيت‌الله مهدوي‌كني مطرح كرديم كه با مسيري كه جامعتين در وحدت اصولگرايان حركت مي‌كنند همراه هستيم و اين امر رسما در جلسه اعلام مواضع جبهه ايستادگي قبل از اين ديدار اعلام شد و لزوم ايستادگي بر اصول انقلاب و پايورزي بر محكمات انقلاب را در بيانيه‌هاي مختلف يك سال گذشته را مورد تاكيد قرار داده‌ايم.

روح‌الاميني گفت: بیشتر دوستان و فعالان جبهه ايستادگي در پانزده ساله اخير از فعالان صحنه‌هاي گوناگون حيات سياسي كشور بوده‌اند.

نماينده جبهه ايستادگي ايران اسلامي در رابطه با حضور نماينده‌اي از جبهه ايستادگي در جبهه متحد اصولگرايي توضيح داد: از آغاز با سهم‌خواهي و برخي رفتارهاي قبيله‌گرايي مخالف بوده‌ايم، اما قاعدتا براي تحقق هر چه بيشتر سازوكارهاي وحدت اصولگرايان همه ظرفيت‌هاي موجود در اردوگاه اصولگرايان بايد مورد توجه قرار گيرد و اگر ظرفيتي ناديده گرفته شود خسارت آن متوجه مردم مي‌شود، پس بايد توجه شود به همه ظرفيت‌ها بها داده شود.

یک توصیه اخلاقی به جبهه پایداری

اين فعال سياسي افزود: ما دنبال رايزني نبوديم، اما انتظارمان اين است همه ظرفيت‌ها مورد توجه قرار گيرد و نتيجه در صحنه عمل و در آينده مشخص خواهد شد و خارج از توجه به ويترين كار اميدواريم در عمل همه ظرفيت‌ها و پتانسيل‌ها در نظر گرفته شود و از تجميع سرمايه‌هاي اجتماعي فراوان اصولگرايان در هيچ بخشي از كشور غفلت نكنيم.

روح‌الاميني با بيان اين‌كه «جبهه پايداري مثل همه ظرفيت‌هاي موجود در اردوگاه اصولگرايي بايد ديده شود و حتما ديده خواهد شد» تصريح كرد: توصيه اخلاقي ما به برادرانمان در جبهه پايداري اين است كه جهت و مسير اصلي‌شان را بر اثبات خود و توانمندي‌هاي خود قرار دهند تا خداي ناكرده به يكسويه نگري يا جنبه‌هاي سلبي محكوم نشوند و مردم، دلسوزان نظام و نسل سوم از نوع تعاملات و رفتار سياسي اصولگرايان برداشت جنگ قدرت و ماندن در قدرت به هر قيمتي را نكنند.

دبيركل حزب توسعه و عدالت ايران اسلامي تصريح كرد: رفتار و عمل سياسي ما بايد نشان دهنده اين سخن شهيد بهشتي به عنوان معمار اصولگرايي باشد كه «ما شيفتگان خدمتيم، نه تشنگان قدرت» پس مي‌توانيم با استدلال‌هاي مختلف، مخالف افراد يا سلايقي باشيم، اما رفتار و گفتار و عمل سياسي‌مان نشان دهنده دعواي بر سر قدرت نباشد.

وي افزود: در فعاليت‌هاي انتخاباتي اصولگرايان به نظر من موازي‌كاري وجود ندارد و ظرفيت‌هاي گوناگون همه تلاش خود را مي‌كنند و اين حسن نظام سياسي ما است كه نظام بسته‌اي نيست و متناسب با زمان و مكان پيش مي‌رود.

روح‌الاميني با بيان اين‌كه «در دهه چهارم، آرايش سياسي جديد بايد شكل گيرد و همه متفق هستند»، افزود: در رابطه با اين ‌كه صف‌بندي جديد چطور تصوير خواهد شد، بايد منتظر انتخاب مردم باشيم.

منبع: ایسنا
* نام:
ايميل:
* نظر: