مواضع
جای تبلیغات انتخاباتی مساجد است نه تالارها جای تبلیغات انتخاباتی مساجد است نه تالارها
سیاست ما عین دیانت ما است و دین از سیاست جدا نیست. از این رو نباید از این مسئله خوف داشت كه بحث های سیاسی در آستانه انتخابات بحث ارزشی مسجد را زیر سوال ببرد. همان گونه كه در صدر اسلام مسجد نبض تپنده تحولات اجتماعی جامعه و مسلمانان بوده است در حال حاضر نیز باید چنین جایگاهی داشته باشد.
هوای تهران آلوده است یا ما؟! هوای تهران آلوده است یا ما؟!
اسکندر صالحی: آلودگی تهران، آیینه تمام نمای زندگی اجتماعی ماست و محصول تعاملی است که ما با هم‌نوعان خود و با طبیعت داریم؛ بنابراین، ضروری است که ما در این نحوه از تعامل، درنگ کنیم و به اصلاح آن بکوشیم؛ پس، باید در این راه از خود آغاز کنیم. هر یک از ما نخست باید به وارسی نحوه و آثار تعامل خود با دیگران بپردازد و در اصلاح خویش بکوشد.
فایده پرسش از رییس‌جمهور فایده پرسش از رییس‌جمهور
نیاز به سابقه‌پردازی چندانی ندارد؛ چند ماه پیش، علی مطهری و 99 نفر از همکارانش در مجلس هشتم، ده پرسش در برابر رییس‌جمهور نهادند و او را برای پاسخگویی به مجلس فراخواندند و اکنون همچنان مصر و مصمم به انجام این کارند. البته بنا بر قانون هم می‌توانند چنین کنند؛ همچنان که رییس جمهور هم می‌تواند به مجلس اخطار قانون اساسی دهد و مجلسیان را به عمل به آن فراخواند.
در وال‌ استریت چه می‌گذرد؟ در وال‌ استریت چه می‌گذرد؟
اسکندر صالحی
برخی افراد با همراهی و سکوت در برابر فتنه 88 امتحان بدی پس دادند. برخی افراد با همراهی و سکوت در برابر فتنه 88 امتحان بدی پس دادند.
ه گزارش "پایگاه اطلاع رسانی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی" عبدالحسین روح‌الامینی دبیرکل حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی در نخستین کنفرانس خبری جبهه ایستادگی ایران اسلامی با بیان اینکه سوابق، عناصر، ‌احزاب و ترکیب و مختصات جبهه ایستادگی جای توجه دارد، اظهار داشت: اعضای جبهه ایستادگی ایران اسلامی علاوه بر دارا بودن شخصیت‌های برجسته حقیقی و حقوقی، دارای ترکیب بین نسلی، نسل دوم و سوم انقلاب هستند.
آیا عدالت صرفا تقسيم فرصت‌هاي برابر است؟ آیا عدالت صرفا تقسيم فرصت‌هاي برابر است؟
احمديان افزود:به طور مثال در هدفمند کردن يارانه‌ها بايد به نحوي عمل شود که نتيجه مطلوب که همانا بنيان کني فقر و آباد سازي همه جانبه کشوراست، محقق گردد.
اعتبار اخلاقی دولت اعتبار اخلاقی دولت
اسکندر صالحی رئیس دفتر سیاسی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی:هر دولتی برای اعمال اراده و انجام مأموریت های خود، نیاز به قدرت داشته و نیز از میزان قدرت خود تلقی و تصوری دارد. مسأله اما این است که: چگونه می توان این تلقی و تصور را سنجید و اندازه گرفت؟ در این مختصر، نخست به طرح چند نکته خواهیم پرداخت و سپس به پرسش اصلی بازخواهیم گشت.
گفتنی‌های فیلم «طلا و مس» گفتنی‌های فیلم «طلا و مس»
محمود افتخاری: طلاومس، بیانگر این حقیقت بود که تعظیم در برابر معبود و معشوق حقیقی، صرفا با به زبان آوردن پیاپی ذکر «توکل به خدا» و «راضی‌ام به رضای خدا» به دست نمی‌آید، بلکه تسلیم در برابر قضای الهی و امید بستن به رحمت ایزدی باید در عمل و در صحنه‌های جاری زندگی روزمره تجلی یابد.
هدف اوباما از اظهارات ضد ایرانی جلب حمایت صهیونیستها است هدف اوباما از اظهارات ضد ایرانی جلب حمایت صهیونیستها است
عضو شورای مرکزی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی با بیان اینکه نباید اظهارات اوباما را جدی گرفت، گفت: اظهارات رئیس جمهور آمریکا برای حمایت رژیم صهیونیستی از وی در انتخابات آتی ریاست جمهوری مطرح شده است.
پیوندها
كدخبر: ۳۰۶
تاريخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۰ - ۰۱:۴۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
روح‌الامینی در نخستین نشست جبهه ایستادگی:
برخی افراد با همراهی و سکوت در برابر فتنه 88 امتحان بدی پس دادند.
ه گزارش "پایگاه اطلاع رسانی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی" عبدالحسین روح‌الامینی دبیرکل حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی در نخستین کنفرانس خبری جبهه ایستادگی ایران اسلامی با بیان اینکه سوابق، عناصر، ‌احزاب و ترکیب و مختصات جبهه ایستادگی جای توجه دارد، اظهار داشت: اعضای جبهه ایستادگی ایران اسلامی علاوه بر دارا بودن شخصیت‌های برجسته حقیقی و حقوقی، دارای ترکیب بین نسلی، نسل دوم و سوم انقلاب هستند.

دبیرکل حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی گفت: در فتنه 88 بسیاری امتحان خوبی پس دادند اما برخی همراهی و سکوت کردند و برخی امتحان بدی پس دادند و سقوط کردند در حالی که از افرادی که در عرصه اجتماعی هستند، انتظار بیشتری بود.

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی" عبدالحسین روح‌الامینی دبیرکل حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی در نخستین کنفرانس خبری جبهه ایستادگی ایران اسلامی با بیان اینکه سوابق، عناصر، ‌احزاب و ترکیب و مختصات جبهه ایستادگی جای توجه دارد، اظهار داشت: اعضای جبهه ایستادگی ایران اسلامی علاوه بر دارا بودن شخصیت‌های برجسته حقیقی و حقوقی، دارای ترکیب بین نسلی، نسل دوم و سوم انقلاب هستند.

وی ادامه داد: عناصری که دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در خدمت انقلاب بودند همراهی با امام راحل و مقام معظم رهبری را تکلیف خود می‌دانستند و نسل دوم بر همین اساس دغدغه انتقال بین نسلی را دارد تا نسل سوم انقلاب را برای حضور در انقلاب و تداوم زمینه‌های آن آماده کند.

وی با بیان اینکه انقلاب ایران بعد از 30 سال درخت تنومندی است که در ایستادگی در اصول، مواضع و ارزش‌هایش از استقلال و ثبات برخوردار است، بیان داشت: انقلاب اسلامی مانند هر حرکت‌ تاریخی در معرض آفاتی از درون و بیرون قرار دارد لذا برای تداوم انقلاب و توسعه اهداف آن احتیاج به گسترش ظرفیت‌های انسانی کادرهای انقلاب وجود دارد.

روح الامینی با بیان اینکه دغدغه جبهه ایستادگی، انتقال اطلاعات به نسل سوم است، یادآور شد: در این مسیر حضور شاداب‌تر، جدی‌تر و رسمی‌تر نسل سوم از دغدغه‌های مقام معظم رهبری نیز محسوب می‌شود و ایشان در این مدل‌سازی پیشتاز بوده‌اند از این رو نیروهای ارزشی اصولگرا و وفادار انقلاب اسلامی باید در این مسیر تلاش ویژه داشته باشند.

دبیرکل حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی تصریح کرد: جبهه ایستادگی گفتمان اصولگرایی و گفتمان ارزشی را گفتمانی ریشه‌دار می‌داند که نمی‌تواند محدود به گروه و جریان خاصی باشد بنابراین باید با رویش‌های انقلاب و انبساط ظرفیت جریانی بالنده ایجاد شود؛ این موضوع در دیدار با آیت‌الله مهدوی کنی نیز مورد تأکید ایشان قرار گرفت و آیت‌الله مهدوی بر بسط ظرفیت‌های اصولگرایی تأکید کردند.

روح‌الامینی در پاسخ به این سوال که آیا گفتمان انقلاب اسلامی در زمان ریاست جمهوری خاتمی و هاشمی دچار آسیب شد یا خیر، تصریح کرد: نسبت پایداری و ایستادگی سه دهه گذشته با انقلاب ممتاز بود؛ چه در سال‌های اول انقلاب که سال‌های نضج سیاسی بوده و چه در سال‌های دفاع مقدس، اما انقلاب اسلامی در مسیر تکاملی حرکت می‌کند و همچنان ریشه‌های آن گسترده می‌شود همانطور که آفاتی را نیز داراست.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر بازگشت سیدمحمد خاتمی به عرصه سیاسی کشور، اظهار داشت: نمی‌شود در مورد اشخاص وارد بحث شویم؛ چرا که شاخص‌ها و ملاک‌های کلی مطرح شده‌اند.

وی با بیان اینکه ملاک در انقلاب اسلامی با تمام فراز و نشیب‌های آن، حال افراد است، تصریح کرد: افراد ممکن است سوابق برجسته در خدمت‌ خود داشته باشند اما در تاریخ سرنوشت افراد تفاوت بسیاری کرده است.

روح‌الامینی با تأکید بر اینکه مهمترین عنصر و عمود خیمه، قانون اساسی و نظام ولایت فقیه است، اظهار کرد: دوری و نزدیکی عملی به مواضع رهبری بسیار مهم است چون در نظر همه اعلام تبعیت می‌کنند از این رو ما بر همین اساس رابطه خود را با افراد تنظیم می‌کنیم.

وی گفت: در فتنه 88 بسیاری امتحان خوبی پس دادند اما برخی همراهی و سکوت کردند و برخی امتحان بدی پس دادند و سقوط کردند در حالی که از افرادی که در عرصه اجتماعی هستند، انتظار بیشتری بود.

دبیرکل حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی ادامه داد: وقتی که هجمه‌های بیرونی و درونی علیه نظام صورت گرفت این آقایان کجا بودند و آنها چگونه از رکن رکین نظام یعنی ولایت فقیه دفاع کردند؟ بنابراین این موضوعات بر مردم و رسانه‌ها پوشیده نیست.

وی با بیان اینکه دوران جدیدی را شروع کرده‌ایم، گفت: کسانی که در گذشته همراه انقلاب بودند باید خود را با آن تطبیق دهند و فاصله‌ها را جبران کنند لذا گذاشتن پیش‌شرط و باز دعوت به خود مسائل را بغرنج‌تر می‌کند چراکه نظام و انقلاب به مسیر خود ادامه می‌دهد و هر کس از این کشتی بیرون افتد و از آن فاصله بگیرد، به خودش جفا خواهد کرد.

روح‌الامینی با اشاره به اینکه در مواجه جدی با نظام استکبار هستیم، افزود: باید موضع‌گیری‌های شفاف علیه استکبار صورت گیرد لذا اگر زاویه‌ای در این خصوص وجود دارد باید اصلاح شده و این امر مربوط به همه است چرا که مسیر انقلاب، امام و رهبری مسیری است که هیچ قرابت خاصی در آن نیست.

* نام:
ايميل:
* نظر: