مواضع
جای تبلیغات انتخاباتی مساجد است نه تالارها جای تبلیغات انتخاباتی مساجد است نه تالارها
سیاست ما عین دیانت ما است و دین از سیاست جدا نیست. از این رو نباید از این مسئله خوف داشت كه بحث های سیاسی در آستانه انتخابات بحث ارزشی مسجد را زیر سوال ببرد. همان گونه كه در صدر اسلام مسجد نبض تپنده تحولات اجتماعی جامعه و مسلمانان بوده است در حال حاضر نیز باید چنین جایگاهی داشته باشد.
هوای تهران آلوده است یا ما؟! هوای تهران آلوده است یا ما؟!
اسکندر صالحی: آلودگی تهران، آیینه تمام نمای زندگی اجتماعی ماست و محصول تعاملی است که ما با هم‌نوعان خود و با طبیعت داریم؛ بنابراین، ضروری است که ما در این نحوه از تعامل، درنگ کنیم و به اصلاح آن بکوشیم؛ پس، باید در این راه از خود آغاز کنیم. هر یک از ما نخست باید به وارسی نحوه و آثار تعامل خود با دیگران بپردازد و در اصلاح خویش بکوشد.
فایده پرسش از رییس‌جمهور فایده پرسش از رییس‌جمهور
نیاز به سابقه‌پردازی چندانی ندارد؛ چند ماه پیش، علی مطهری و 99 نفر از همکارانش در مجلس هشتم، ده پرسش در برابر رییس‌جمهور نهادند و او را برای پاسخگویی به مجلس فراخواندند و اکنون همچنان مصر و مصمم به انجام این کارند. البته بنا بر قانون هم می‌توانند چنین کنند؛ همچنان که رییس جمهور هم می‌تواند به مجلس اخطار قانون اساسی دهد و مجلسیان را به عمل به آن فراخواند.
در وال‌ استریت چه می‌گذرد؟ در وال‌ استریت چه می‌گذرد؟
اسکندر صالحی
برخی افراد با همراهی و سکوت در برابر فتنه 88 امتحان بدی پس دادند. برخی افراد با همراهی و سکوت در برابر فتنه 88 امتحان بدی پس دادند.
ه گزارش "پایگاه اطلاع رسانی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی" عبدالحسین روح‌الامینی دبیرکل حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی در نخستین کنفرانس خبری جبهه ایستادگی ایران اسلامی با بیان اینکه سوابق، عناصر، ‌احزاب و ترکیب و مختصات جبهه ایستادگی جای توجه دارد، اظهار داشت: اعضای جبهه ایستادگی ایران اسلامی علاوه بر دارا بودن شخصیت‌های برجسته حقیقی و حقوقی، دارای ترکیب بین نسلی، نسل دوم و سوم انقلاب هستند.
آیا عدالت صرفا تقسيم فرصت‌هاي برابر است؟ آیا عدالت صرفا تقسيم فرصت‌هاي برابر است؟
احمديان افزود:به طور مثال در هدفمند کردن يارانه‌ها بايد به نحوي عمل شود که نتيجه مطلوب که همانا بنيان کني فقر و آباد سازي همه جانبه کشوراست، محقق گردد.
اعتبار اخلاقی دولت اعتبار اخلاقی دولت
اسکندر صالحی رئیس دفتر سیاسی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی:هر دولتی برای اعمال اراده و انجام مأموریت های خود، نیاز به قدرت داشته و نیز از میزان قدرت خود تلقی و تصوری دارد. مسأله اما این است که: چگونه می توان این تلقی و تصور را سنجید و اندازه گرفت؟ در این مختصر، نخست به طرح چند نکته خواهیم پرداخت و سپس به پرسش اصلی بازخواهیم گشت.
گفتنی‌های فیلم «طلا و مس» گفتنی‌های فیلم «طلا و مس»
محمود افتخاری: طلاومس، بیانگر این حقیقت بود که تعظیم در برابر معبود و معشوق حقیقی، صرفا با به زبان آوردن پیاپی ذکر «توکل به خدا» و «راضی‌ام به رضای خدا» به دست نمی‌آید، بلکه تسلیم در برابر قضای الهی و امید بستن به رحمت ایزدی باید در عمل و در صحنه‌های جاری زندگی روزمره تجلی یابد.
هدف اوباما از اظهارات ضد ایرانی جلب حمایت صهیونیستها است هدف اوباما از اظهارات ضد ایرانی جلب حمایت صهیونیستها است
عضو شورای مرکزی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی با بیان اینکه نباید اظهارات اوباما را جدی گرفت، گفت: اظهارات رئیس جمهور آمریکا برای حمایت رژیم صهیونیستی از وی در انتخابات آتی ریاست جمهوری مطرح شده است.
پیوندها
كدخبر: ۳۰۴
تاريخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۰ - ۰۰:۰۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
محسن رضایی:
تلاش‌هایی مرموز برای جدایی برخی اشخاص و گروه‌ها از ولايت فقيه
انديشمندان ما به خوبي نتوانستند شرايط پس از پيروزي انقلاب و دوره تثبيت را تحليل كنند؛ بنابراین، سقف پرواز آرمان‌هاي ملت ايران پايين كشيده شد/ در شرايط جديد، بدون بازگشت انقلاب به آرمان‌هاي اصيل با پشتوانه نيروهاي جديد و انقلابي، نمي‌توانيم به سقف پرواز مناسب براي ادامه راه دست يابيم/ ميثاق با ولايت كه محور نگهباني از دين، سياست، انقلاب و مبارزه با فتنه‌ها و انحرافات است از ضروريات جامعه امروز ماست، زيرا...
دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: براي رسيدن به توسعه پايدار، بايد هواپيمايي با هفتاد ميليون موتور به كار بيفتد تا به سقف پرواز مطلوب كه در سند چشم انداز تعيين شده برسيم.

به گزارش «تابناک»، دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام در همايش سراسري «بيداري اسلامي، جهاد اقتصادي ـ تجديد ميثاق با ولايت» گفت: احياي دوباره ارزش هاي انقلاب در صحنه هاي جديد، بايد از خانه و محلات و اقتصاد شروع شده و سياست و همه اركان جامعه را در بر گيرد.

رضايي افزود: روحيات و انگيزه‌ها بايد متناسب با سقف پرواز شكل بگيرد؛ مانند روزهای دفاع مقدس كه ايثارگري و روحيه شهادت طلبي حرف اول را مي‌زد و متأثر از سقف پرواز بلندي بود كه امام راحل براي ملت ايران تعيين كرده بود.

وي با بيان اينكه اما پس از پايان جنگ، انگيزه‌ها و روحيات در برخي مسئولان تغيير يافت، گفت: وضعيت به گونه اي پيش رفت كه به تدريج، سياست جاي انقلابیگری را گرفت و دنياگرايي به جاي شهادت طلبي نشست، در حالي كه انقلابی بودن، همواره بايد مقدم بر سياست باشد.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام با تأكيد بر اينكه بازخواني انقلاب و تبيين ارزش هاي آن در اوضاع كنوني، بايد يكي از مهمترين دغدغه‌هاي امروز كشور باشد، يادآور شد: انديشمندان ما به خوبي نتوانستند اوضاع پس از پيروزي انقلاب و دوره تثبيت را تحليل كنند؛ بنابراین، سقف پرواز آرمان‌هاي ملت ايران پايين كشيده شد.

وي با بيان اينكه از پنج سال پيش، تجديدنظر در اين زمينه آغاز و راه جديدي در پيش گرفته شد افزود: سرآغاز اين انقلاب، ابلاغ سند چشم‌انداز ايران 1404 توسط مقام معظم رهبري بود؛ يعني تعريف جديدي از سقفي كه از نظر اقتصادي، علمي و فناوري بايد به آن برسيم تا در صدر منطقه‌اي قرار بگيريم كه نزدیک پانصد ميليون نفر جمعيت دارد.

رضايي ادامه داد: خوشبختانه فرصت هاي بسيار خوبي براي رسيدن به اين سقف پرواز از جمله بيداري اسلامي پيدا شد، ولي بهره برداري درستي صورت نگرفت.

رييس كميسيون اقتصاد كلان مجمع تشخيص مصلحت نظام ادامه داد: براي رسيدن به سند چشم‌انداز، بايد ده‌ها كار در سطح نرم افزاري و سخت افزاري صورت گيرد كه در اين زمينه سياست‌هاي اصل 44 و سياست‌هاي فرهنگي به تصويب رسيده است.

دكتر رضايي با تأكيد بر اينكه اين انقلاب توسط رهبري بازتعريف شده و جان تازه‌اي به خود گرفته است، يادآور شد: بايد از اشتباهات بیست سال گذشته درس گرفت. اين احياي دوباره نياز به درك متناسب از شرايط دارد.

وي گفت: در شرايط جديد، بدون بازگشت انقلاب به آرمان‌هاي اصيل با پشتوانه نيروهاي جديد و انقلابي نمي‌توانيم به سقف پرواز مناسب براي ادامه راه دست يابيم.

رضايي با بيان اينكه ولايت فقيه در كشور ما محور امنيت و وحدت ملي است، اظهار داشت: ميثاق با ولايت كه محور نگهباني از دين، سياست، انقلاب و مبارزه با فتنه‌ها و انحرافات است از ضروريات جامعه امروز ماست، زيرا كانون حيات سياسي ما ولايت فقيه و مردم است.

وي با بيان اينكه دست‌هاي مرموزي در تلاشند كه اشخاص و گروه‌هايي را از ولايت فقيه جدا كنند و در گاهی هم موفق شده‌اند، افزود: من بر این باورم كساني كه با سابقه‌هاي درخشان سياسي از اين سرچشمه حيات سياسي جدا شده‌اند، خود دچار مشکل بوده‌اند ولي براي دستيابي به واقعيت، بايد ريشه‌ها و جريان مرموزي را كه قصد محدود كردن ولايت فقيه را دارند، شناخت و براي مردم روشنگری كرد.

رضايي در بخش ديگري از سخنان خود با تأكيد بر بيداري اسلامي در منطقه افزود: محاصره سياسي ايران توسط غرب، در سی سال گذشته در اين روزها با موج بيداري اسلامي در حال شكسته شدن است و غرب احساس مي‌كند، همه هزينه‌هايي را كه در اين مدت براي اين امر اختصاص داده، نتيجه نداده است.

وي با بيان اينكه بايد با دقت به اين موج بيداري اسلامي در منطقه بپردازيم و ماهيت آن را درك كنيم گفت: فضاي پدید آمده در سطح منطقه، ميدان بزرگي از پيشرفت و گشايش را براي ما فراهم ساخته است، به گونه ای که در بعد اقتصادي، علمي و فرهنگي، گشايش فوق‌العاده اي براي ايران رخ داده كه بايد با بررسي و روشنگری درست از آن بیشترین بهره را ببریم.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام در پایان گفت: بايد طرح‌هايي را مطالعه کرد كه حضور فعال در صحنه ديپلماسي را براي ما رقم زند؛ افزون بر اينكه براي پيشبرد اين اهداف، تشكيل NGOهاي بين‌المللي، مي تواند اين انديشه را در دنيا صادر كند.

رضايي تصريح كرد: اگر تا امروز ايستادگي كرده‌ايم، به دلیل ولايت و عشق به ايدئولوژي امام راحل بوده و نقطه مشترك در مسأله بيداري اسلامي و جهاد اقتصادي، رهبري است، به گونه اي كه در بیرون از مرزها، جهاد اسلامي و در درون كشور، جهاد اقتصادي بسترساز ميثاق جديد با ولايت است.
* نام:
ايميل:
* نظر: