مواضع
جای تبلیغات انتخاباتی مساجد است نه تالارها جای تبلیغات انتخاباتی مساجد است نه تالارها
سیاست ما عین دیانت ما است و دین از سیاست جدا نیست. از این رو نباید از این مسئله خوف داشت كه بحث های سیاسی در آستانه انتخابات بحث ارزشی مسجد را زیر سوال ببرد. همان گونه كه در صدر اسلام مسجد نبض تپنده تحولات اجتماعی جامعه و مسلمانان بوده است در حال حاضر نیز باید چنین جایگاهی داشته باشد.
هوای تهران آلوده است یا ما؟! هوای تهران آلوده است یا ما؟!
اسکندر صالحی: آلودگی تهران، آیینه تمام نمای زندگی اجتماعی ماست و محصول تعاملی است که ما با هم‌نوعان خود و با طبیعت داریم؛ بنابراین، ضروری است که ما در این نحوه از تعامل، درنگ کنیم و به اصلاح آن بکوشیم؛ پس، باید در این راه از خود آغاز کنیم. هر یک از ما نخست باید به وارسی نحوه و آثار تعامل خود با دیگران بپردازد و در اصلاح خویش بکوشد.
فایده پرسش از رییس‌جمهور فایده پرسش از رییس‌جمهور
نیاز به سابقه‌پردازی چندانی ندارد؛ چند ماه پیش، علی مطهری و 99 نفر از همکارانش در مجلس هشتم، ده پرسش در برابر رییس‌جمهور نهادند و او را برای پاسخگویی به مجلس فراخواندند و اکنون همچنان مصر و مصمم به انجام این کارند. البته بنا بر قانون هم می‌توانند چنین کنند؛ همچنان که رییس جمهور هم می‌تواند به مجلس اخطار قانون اساسی دهد و مجلسیان را به عمل به آن فراخواند.
در وال‌ استریت چه می‌گذرد؟ در وال‌ استریت چه می‌گذرد؟
اسکندر صالحی
برخی افراد با همراهی و سکوت در برابر فتنه 88 امتحان بدی پس دادند. برخی افراد با همراهی و سکوت در برابر فتنه 88 امتحان بدی پس دادند.
ه گزارش "پایگاه اطلاع رسانی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی" عبدالحسین روح‌الامینی دبیرکل حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی در نخستین کنفرانس خبری جبهه ایستادگی ایران اسلامی با بیان اینکه سوابق، عناصر، ‌احزاب و ترکیب و مختصات جبهه ایستادگی جای توجه دارد، اظهار داشت: اعضای جبهه ایستادگی ایران اسلامی علاوه بر دارا بودن شخصیت‌های برجسته حقیقی و حقوقی، دارای ترکیب بین نسلی، نسل دوم و سوم انقلاب هستند.
آیا عدالت صرفا تقسيم فرصت‌هاي برابر است؟ آیا عدالت صرفا تقسيم فرصت‌هاي برابر است؟
احمديان افزود:به طور مثال در هدفمند کردن يارانه‌ها بايد به نحوي عمل شود که نتيجه مطلوب که همانا بنيان کني فقر و آباد سازي همه جانبه کشوراست، محقق گردد.
اعتبار اخلاقی دولت اعتبار اخلاقی دولت
اسکندر صالحی رئیس دفتر سیاسی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی:هر دولتی برای اعمال اراده و انجام مأموریت های خود، نیاز به قدرت داشته و نیز از میزان قدرت خود تلقی و تصوری دارد. مسأله اما این است که: چگونه می توان این تلقی و تصور را سنجید و اندازه گرفت؟ در این مختصر، نخست به طرح چند نکته خواهیم پرداخت و سپس به پرسش اصلی بازخواهیم گشت.
گفتنی‌های فیلم «طلا و مس» گفتنی‌های فیلم «طلا و مس»
محمود افتخاری: طلاومس، بیانگر این حقیقت بود که تعظیم در برابر معبود و معشوق حقیقی، صرفا با به زبان آوردن پیاپی ذکر «توکل به خدا» و «راضی‌ام به رضای خدا» به دست نمی‌آید، بلکه تسلیم در برابر قضای الهی و امید بستن به رحمت ایزدی باید در عمل و در صحنه‌های جاری زندگی روزمره تجلی یابد.
هدف اوباما از اظهارات ضد ایرانی جلب حمایت صهیونیستها است هدف اوباما از اظهارات ضد ایرانی جلب حمایت صهیونیستها است
عضو شورای مرکزی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی با بیان اینکه نباید اظهارات اوباما را جدی گرفت، گفت: اظهارات رئیس جمهور آمریکا برای حمایت رژیم صهیونیستی از وی در انتخابات آتی ریاست جمهوری مطرح شده است.
پیوندها
كدخبر: ۲۹۹
تاريخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۵:۵۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
احمدیان:
آیا عدالت صرفا تقسيم فرصت‌هاي برابر است؟
احمديان افزود:به طور مثال در هدفمند کردن يارانه‌ها بايد به نحوي عمل شود که نتيجه مطلوب که همانا بنيان کني فقر و آباد سازي همه جانبه کشوراست، محقق گردد.
دبير شوراي مركزي حزب توسعه و عدالت گفت:عدالت يکي از مهمترين کليد واژه هاي انقلاب اسلامي است که علي رغم تلاش فراوان مسئولين و دست اندرکاران اين عرصه نتوانست در خورشان مردم و نظام محقق شود.

سعيد احمديان در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اظهار كرد:پرداختن به موضوع عدالت وتحقق آن مستلزم بررسي‌هاي جامع و کارشناسانه است.

وي با بيان اين‌كه معمولاعدالت را قرارگرفتن هر چيز و يا هر کس در جاي خود يا فراهم نمودن فرصت‌هاي برابر براي کليه افراد جامعه تعريف مي کنند، تصريح كرد: عدالت بايد درمرحله اول منجر به رفع تبعيض و بي عدالتي درجامعه و در مرحله دوم منجر به افزايش شاخص سرمايه‌هاي مادي و معنوي موجود در کشور گردد و اين مراحل لازم و ملزوم يکديگرند، بي توجهي به هرکدام يقينا نتيجه مطلوب را فراهم نخواهد کرد.

احمديان افزود:به طور مثال در هدفمند کردن يارانه‌ها بايد به نحوي عمل شود که نتيجه مطلوب که همانا بنيان کني فقر و آباد سازي همه جانبه کشوراست، محقق گردد.

وي با بيان اين‌كه عدالت صرفا تقسيم فرصت‌هاي برابر و يا تقسيم مساوي سرمايه‌هاي موجود نيست توضيح داد:در فرايند عدالت و تحقق آن از تقسيم سرمايه‌ها و فرصت هاي برابر تا حصول نتيجه، بايستي به نحوي عمل شود که منجر به افزايش شاخص سرمايه‌هاي مادي و معنوي کشور گردد و هوشمندانه از هر عملي که به تحقق عدالت کمک کند، استقبال نماييم واز رفتاري که موجب تعديل و انحراف در اين نتيجه (تحقق عدالت)مي‌شود، پرهيز نماييم، حتي اگر آن رفتار ظاهرا به اسم و رسم عدالت آميخته باشد.

دبير شوراي مركزي حزب توسعه و عدالت گفت:دست اندرکاران و مسوولان خصوصا دولت هاي گذشته همواره درجهت تحقق عدالت تلاش و کوشش فراواني را به عمل آوردند، ولي به نظر مي‌رسد که عمده‌ترين دليل عدم تحقق عدالت در اين برهه، ناشي از عدم توجه پايدار به فرايند مذکور و همچنين وجود افراد و گروه هايي‌است که به نوعي اجراي عدالت با منافع آنها در تضاد است .

وي با اشاره به تاکيد رهبرفرزانه انقلاب در خصوص عدالت و تحقق آن گفت: در حقيقت عمق بخشيدن به مفهوم عدالت، براي رسيدن به الگوي اسلامي –ايراني پيشرفت است .

احمديان با اشاره به اين‌كه گر چه مخاطب بحث عدالت آحاد جامعه است، ولي به نظر مي رسد که اولين مخاطب آن مسئولين و نخبگان کشور باشند، تصريح كرد: هشدار به مسئولين و دست اندر کاران اين عرصه است تا در جهت ارتقاءخدمت رساني به مردم و رفاه عمومي در جامعه وياد آوري به مردم، خصوصا نخبگان بكوشند تا با همياري، همکاري و افزايش مطالبات خود دراين عرصه، پتانسيل هاي بالقوه کشور و نظام را به فعل برسانند.
* نام:
ايميل:
* نظر: