مواضع
جای تبلیغات انتخاباتی مساجد است نه تالارها جای تبلیغات انتخاباتی مساجد است نه تالارها
سیاست ما عین دیانت ما است و دین از سیاست جدا نیست. از این رو نباید از این مسئله خوف داشت كه بحث های سیاسی در آستانه انتخابات بحث ارزشی مسجد را زیر سوال ببرد. همان گونه كه در صدر اسلام مسجد نبض تپنده تحولات اجتماعی جامعه و مسلمانان بوده است در حال حاضر نیز باید چنین جایگاهی داشته باشد.
هوای تهران آلوده است یا ما؟! هوای تهران آلوده است یا ما؟!
اسکندر صالحی: آلودگی تهران، آیینه تمام نمای زندگی اجتماعی ماست و محصول تعاملی است که ما با هم‌نوعان خود و با طبیعت داریم؛ بنابراین، ضروری است که ما در این نحوه از تعامل، درنگ کنیم و به اصلاح آن بکوشیم؛ پس، باید در این راه از خود آغاز کنیم. هر یک از ما نخست باید به وارسی نحوه و آثار تعامل خود با دیگران بپردازد و در اصلاح خویش بکوشد.
فایده پرسش از رییس‌جمهور فایده پرسش از رییس‌جمهور
نیاز به سابقه‌پردازی چندانی ندارد؛ چند ماه پیش، علی مطهری و 99 نفر از همکارانش در مجلس هشتم، ده پرسش در برابر رییس‌جمهور نهادند و او را برای پاسخگویی به مجلس فراخواندند و اکنون همچنان مصر و مصمم به انجام این کارند. البته بنا بر قانون هم می‌توانند چنین کنند؛ همچنان که رییس جمهور هم می‌تواند به مجلس اخطار قانون اساسی دهد و مجلسیان را به عمل به آن فراخواند.
در وال‌ استریت چه می‌گذرد؟ در وال‌ استریت چه می‌گذرد؟
اسکندر صالحی
برخی افراد با همراهی و سکوت در برابر فتنه 88 امتحان بدی پس دادند. برخی افراد با همراهی و سکوت در برابر فتنه 88 امتحان بدی پس دادند.
ه گزارش "پایگاه اطلاع رسانی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی" عبدالحسین روح‌الامینی دبیرکل حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی در نخستین کنفرانس خبری جبهه ایستادگی ایران اسلامی با بیان اینکه سوابق، عناصر، ‌احزاب و ترکیب و مختصات جبهه ایستادگی جای توجه دارد، اظهار داشت: اعضای جبهه ایستادگی ایران اسلامی علاوه بر دارا بودن شخصیت‌های برجسته حقیقی و حقوقی، دارای ترکیب بین نسلی، نسل دوم و سوم انقلاب هستند.
آیا عدالت صرفا تقسيم فرصت‌هاي برابر است؟ آیا عدالت صرفا تقسيم فرصت‌هاي برابر است؟
احمديان افزود:به طور مثال در هدفمند کردن يارانه‌ها بايد به نحوي عمل شود که نتيجه مطلوب که همانا بنيان کني فقر و آباد سازي همه جانبه کشوراست، محقق گردد.
اعتبار اخلاقی دولت اعتبار اخلاقی دولت
اسکندر صالحی رئیس دفتر سیاسی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی:هر دولتی برای اعمال اراده و انجام مأموریت های خود، نیاز به قدرت داشته و نیز از میزان قدرت خود تلقی و تصوری دارد. مسأله اما این است که: چگونه می توان این تلقی و تصور را سنجید و اندازه گرفت؟ در این مختصر، نخست به طرح چند نکته خواهیم پرداخت و سپس به پرسش اصلی بازخواهیم گشت.
گفتنی‌های فیلم «طلا و مس» گفتنی‌های فیلم «طلا و مس»
محمود افتخاری: طلاومس، بیانگر این حقیقت بود که تعظیم در برابر معبود و معشوق حقیقی، صرفا با به زبان آوردن پیاپی ذکر «توکل به خدا» و «راضی‌ام به رضای خدا» به دست نمی‌آید، بلکه تسلیم در برابر قضای الهی و امید بستن به رحمت ایزدی باید در عمل و در صحنه‌های جاری زندگی روزمره تجلی یابد.
هدف اوباما از اظهارات ضد ایرانی جلب حمایت صهیونیستها است هدف اوباما از اظهارات ضد ایرانی جلب حمایت صهیونیستها است
عضو شورای مرکزی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی با بیان اینکه نباید اظهارات اوباما را جدی گرفت، گفت: اظهارات رئیس جمهور آمریکا برای حمایت رژیم صهیونیستی از وی در انتخابات آتی ریاست جمهوری مطرح شده است.
پیوندها
كدخبر: ۲۶۳
تاريخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۲:۰۱
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
طلایی نیک:
مطالبه مردم براي محاكمه سران داخلي فتنه
رضا طلايي‌نيك در گفت‌وگو با فارس، ‌محاكمه سران داخلي فتنه را مطالبه‌اي قانوني، مردمي و منطقي دانست و اظهار داشت: به لحاظ قانوني ايفاي نقش در آشوب و تعرض به امنيت مردم و كشور باواسطه‌ يا بي‌واسطه مستلزم پيگرد است.
معاون امور قوا و شوراهاي دبيرخانه مجمع تشخيص مصلحت نظام با اينكه هيچ توجيهي براي عملكرد سران داخلي فتنه مانند موسوي و كروبي وجود ندارد، گفت: ‌محاكمه سران داخلي فتنه مطالبه‌اي قانوني، مردمي و منطقي است.

رضا طلايي‌نيك در گفت‌وگو با فارس، ‌محاكمه سران داخلي فتنه را مطالبه‌اي قانوني، مردمي و منطقي دانست و اظهار داشت: به لحاظ قانوني ايفاي نقش در آشوب و تعرض به امنيت مردم و كشور باواسطه‌ يا بي‌واسطه مستلزم پيگرد است.

وي بر همين اساس به قوانين گوناگون قضايي منطبق با قانون اساسي اشاره كرد كه براي محاكمه عوامل آشوب و اغتشاش به صراحت بيان شده‌اند و تصريح‌كرد: اركان قانوني كشور مانند قوه قضائيه و دستگاه‌هاي امنيتي و انتظامي و پيگيري‌هاي نمايندگان مردم در مجلس با گزارش اخير درباره قائله 25 بهمن در چارچوب قانون اساسي و صيانت از امنيت و منافع ملي است.

معاون امور قوا و شوراهاي دبيرخانه مجمع تشخيص مصلحت نظام در عين حال مطالبه مردم در 22 بهمن امسال را تأكيد بر بصيرت، وحدت بر محور ولايت و مبناي قانون با حضور يك‌پارچه و گسترده عنوان و اضافه‌كرد: غائله ناكام 25 بهمن پس از حماسه حضور مردم در 22 بهمن با راه مردم و نظام تقابل داشت و بقاياي فتنه در آن مطالبه آمريكا، صهيونيزم و دشمنان ايران را عملي كردند.

وي با تأكيد بر اينكه سران داخلي فتنه ابزار مصرفي دشمنان خارجي ايران در ايجاد غائله ناكام 25 بهمن بودند، گفت: اساساً رفتارها و رويكردها در 25 بهمن براي اهداف ضدانقلاب و دشمنان ايران بود و ارتباطي با انتخابات نداشت.

طلايي‌نيك بر همين اساس هر نوع فتنه‌گري داخلي را در شرايط كنوني كمك مستقيم به توطئه‌هاي خارجي دانست و اظهار داشت: هرگونه اغتشاش، ساختارشكني و فضاسازي انحرافي با خط امام(ره)، رهبري، قانون اساسي و منافع ملي مغايرت آشكار دارد.

وي با بيان اينكه هيچ توجيهي براي عملكرد سران داخلي فتنه مانند موسوي و كروبي در زمينه‌سازي براي غائله ناكام 25 بهمن و آسيب به نظام و مردم وجود ندارد، خاطر‌نشان‌كرد: محاكمه قانوني سران داخلي فتنه كمك مؤثر به مردم، نظام و پيشگيري از برخي آسيب‌ها به فريب‌خوردگان داخلي است.
* نام:
ايميل:
* نظر: