مواضع
جای تبلیغات انتخاباتی مساجد است نه تالارها جای تبلیغات انتخاباتی مساجد است نه تالارها
سیاست ما عین دیانت ما است و دین از سیاست جدا نیست. از این رو نباید از این مسئله خوف داشت كه بحث های سیاسی در آستانه انتخابات بحث ارزشی مسجد را زیر سوال ببرد. همان گونه كه در صدر اسلام مسجد نبض تپنده تحولات اجتماعی جامعه و مسلمانان بوده است در حال حاضر نیز باید چنین جایگاهی داشته باشد.
هوای تهران آلوده است یا ما؟! هوای تهران آلوده است یا ما؟!
اسکندر صالحی: آلودگی تهران، آیینه تمام نمای زندگی اجتماعی ماست و محصول تعاملی است که ما با هم‌نوعان خود و با طبیعت داریم؛ بنابراین، ضروری است که ما در این نحوه از تعامل، درنگ کنیم و به اصلاح آن بکوشیم؛ پس، باید در این راه از خود آغاز کنیم. هر یک از ما نخست باید به وارسی نحوه و آثار تعامل خود با دیگران بپردازد و در اصلاح خویش بکوشد.
فایده پرسش از رییس‌جمهور فایده پرسش از رییس‌جمهور
نیاز به سابقه‌پردازی چندانی ندارد؛ چند ماه پیش، علی مطهری و 99 نفر از همکارانش در مجلس هشتم، ده پرسش در برابر رییس‌جمهور نهادند و او را برای پاسخگویی به مجلس فراخواندند و اکنون همچنان مصر و مصمم به انجام این کارند. البته بنا بر قانون هم می‌توانند چنین کنند؛ همچنان که رییس جمهور هم می‌تواند به مجلس اخطار قانون اساسی دهد و مجلسیان را به عمل به آن فراخواند.
در وال‌ استریت چه می‌گذرد؟ در وال‌ استریت چه می‌گذرد؟
اسکندر صالحی
برخی افراد با همراهی و سکوت در برابر فتنه 88 امتحان بدی پس دادند. برخی افراد با همراهی و سکوت در برابر فتنه 88 امتحان بدی پس دادند.
ه گزارش "پایگاه اطلاع رسانی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی" عبدالحسین روح‌الامینی دبیرکل حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی در نخستین کنفرانس خبری جبهه ایستادگی ایران اسلامی با بیان اینکه سوابق، عناصر، ‌احزاب و ترکیب و مختصات جبهه ایستادگی جای توجه دارد، اظهار داشت: اعضای جبهه ایستادگی ایران اسلامی علاوه بر دارا بودن شخصیت‌های برجسته حقیقی و حقوقی، دارای ترکیب بین نسلی، نسل دوم و سوم انقلاب هستند.
آیا عدالت صرفا تقسيم فرصت‌هاي برابر است؟ آیا عدالت صرفا تقسيم فرصت‌هاي برابر است؟
احمديان افزود:به طور مثال در هدفمند کردن يارانه‌ها بايد به نحوي عمل شود که نتيجه مطلوب که همانا بنيان کني فقر و آباد سازي همه جانبه کشوراست، محقق گردد.
اعتبار اخلاقی دولت اعتبار اخلاقی دولت
اسکندر صالحی رئیس دفتر سیاسی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی:هر دولتی برای اعمال اراده و انجام مأموریت های خود، نیاز به قدرت داشته و نیز از میزان قدرت خود تلقی و تصوری دارد. مسأله اما این است که: چگونه می توان این تلقی و تصور را سنجید و اندازه گرفت؟ در این مختصر، نخست به طرح چند نکته خواهیم پرداخت و سپس به پرسش اصلی بازخواهیم گشت.
گفتنی‌های فیلم «طلا و مس» گفتنی‌های فیلم «طلا و مس»
محمود افتخاری: طلاومس، بیانگر این حقیقت بود که تعظیم در برابر معبود و معشوق حقیقی، صرفا با به زبان آوردن پیاپی ذکر «توکل به خدا» و «راضی‌ام به رضای خدا» به دست نمی‌آید، بلکه تسلیم در برابر قضای الهی و امید بستن به رحمت ایزدی باید در عمل و در صحنه‌های جاری زندگی روزمره تجلی یابد.
هدف اوباما از اظهارات ضد ایرانی جلب حمایت صهیونیستها است هدف اوباما از اظهارات ضد ایرانی جلب حمایت صهیونیستها است
عضو شورای مرکزی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی با بیان اینکه نباید اظهارات اوباما را جدی گرفت، گفت: اظهارات رئیس جمهور آمریکا برای حمایت رژیم صهیونیستی از وی در انتخابات آتی ریاست جمهوری مطرح شده است.
پیوندها
كدخبر: ۲۴۱
تاريخ انتشار: ۲۶ دي ۱۳۸۹ - ۱۲:۳۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
نظر طلایی نیک درباره شروط خاتمی
طلايي‌نيك در بخش ديگري از اين گفت‌‌وگو به شروطي كه خاتمي براي بازگشت خود و جريانش به صحنه سياسي كشور عنوان كرده اشاره و تصريح‌كرد: خاتمي و جريان وي بايد به جاي تعيين شروط ، مواضع و رفتارهاي خود را شفاف‌سازي و عملكردهاي جبراني انجام دهند.
يك كارشناس مسائل سياسي گفت: شرط‌گذاشتن خاتمي براي نظام عملكردي انحرافي و ساختارشكنانه است كه قابل توجيه نبوده و منطقي نيست.

به گزارش فارس رضا طلايي‌نيك، معاون امور قوا و شوراهاي دبيرخانه مجمع تشخيص مصلحت نظام، به فرمايشات اخير مقام معظم رهبري در جمع مردم قم مبني بر اينكه سران فتنه بازيچه بيگانگان بودند، اشاره و اظهارداشت: رهبر انقلاب شفاف‌ترين و منطقي‌ترين رهنمودها و تدابير را براي عبور كم‌هزينه از فتنه‌هاي داخلي و توطئه‌هاي خارجي بيان كردند.

وي با تأكيد بر اينكه متأسفانه برخي از سران فتنه هنوز از فرصت‌هاي نجات از مسير دشمنان استفاده نكرده‌اند، يادآورشد: سران فتنه به خود، نظام و مردم ظلم آشكار كرده و بازيچه جريان ضد انقلاب شدند؛ همچنين دشمنان خارجي نيز كمك‌هاي رواني_سياسي فراواني به اين جبهه داشتند.

اين كارشناس مسائل سياسي بر همين اساس همپوشاني و همسويي عمدي يا غيرعمدي فتنه‌گران داخلي با توطئه‌گران خارجي را از واقعيت‌هاي انكارناپذيري دانست كه در جنگ نرم دو سال اخير لايحه‌هاي داخلي جريان فتنه با لايحه‌هاي خارجي آن همسويي داشت.

به گفته وي فرصت‌سوزي از روند پيشرفت و حماسه حضور مردم و ساختارشكني و اميدبخشي به دشمنان مداخله‌گر از اقدامات سران فتنه در طي دوسال اخير بود.

انحرافات اعتقادي سران فتنه موجب بازيچه‌شدن آنها براي دشمنان شد

طلايي‌نيك در عين‌حال به دنيا‌طلبي و انحرافات اعتقادي و رفتاري سران فتنه اشاره كرد كه موجب بازيچه‌شدن آنها براي دشمنان شد و افزود: با اتكا به معيارهاي ديني، قانوني، اخلاقي و مدني امكان مراقبت از قرارگرفتن در فتنه و بازيچه دشمن‌شدن وجود داشت كه سران فتنه با ساختارشكني و انحرافات فكري و رفتاري به احياي مرده‌هاي سياسي و دشمنان مداخله‌گر در فتنه‌سازي كمك كردند.

وي بر همين اساس مطالبه مردم را مرز‌بندي شفاف برخي خواص از دشمنان و حتي نزديكان منحرف آنها دانست؛ چراكه تأثير سوء خانواده و اطرافيان در مصاديق انحراف، خطا يا كوتاهي برخي از خواص تعيين‌كننده بوده و از اين رو علاوه بر بازيچه‌شدن فتنه‌گران براي توطئه‌هاي خارجي بايد نسبت به مراقبت در زمينه‌سازي‌ فتنه‌هاي بعدي نيز هوشيار بود.

معاون امور قواي دبيرخانه مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اينكه فتنه داخلي با بسترسازي تبليغاتي_ انتخاباتي و انحرافات برخي سياسيون شكل گرفت و اساس انحرافات اعتقادي و رفتاري جريان فتنه غلبه دنياطلبي بر بصيرت و تكليف‌گرايي بود، گفت: شبكه‌هاي ضدانقلاب و دشمنان خارجي با وجود مأيوس‌شدن از مقابله با نظام در فضاي فتنه اميد تازه‌اي يافتند كه البته تدابير و رهنمودهاي گره‌گشاي مقام معظم رهبري و همراهي مردم دشمنان و فتنه‌گران را بار ديگر مأيوس كرد.

وي جريان فتنه را در همسويي با توطئه خارجي به طور عمدي و غيرعمدي داراي انحرافات زيادي دانست كه سوابق برجسته سران فتنه توجيه‌كننده انحراف و سختارشكني آنها نيست از اين رو مردم در ايستادگي در برابر توطئه‌هاي خارجي و مراقبت از فتنه‌هاي داخلي باتجربه‌تر و مصمم‌تر از گذشته عمل كردند.

طلايي‌نيك بر همين اساس ظرفيت‌هاي اجتماعي و ملي را با اتكا به ارزش‌هاي ديني و محور ولايت براي بازدارندگي از فتنه‌هاي داخلي داراي ارتقاي بسياري دانست؛ هرچند كه جريان صهيونيستي استكباري با مأيوس‌شدن از فتنه‌هاي داخلي فشارهاي خارجي را ادامه مي‌دهد اما با توجه به تجربيات موفق گذشته، مردم و نظام فشارها و توطئه‌هاي خارجي را پيروزمندانه خنثي خواهند كرد.

اين كارشناس مسائل سياسي بر همين اساس برخي اقدامات تروريستي و تحركات سياسي شبكه‌هاي صهيونيستي و استكباري در ماه‌هاي اخير را ناشي از شكست فتنه داخلي و تشديد تحركات خارجي دانست و به همين دليل انسجام و ايستادگي ملي همچون گذشته براي ناكام‌كردن تحركات خارجي در مقابله با نظام از تكاليف همگان است.

وي در عين حال هوشياري و حضور مردم در صحنه را نيز از عواملي دانست كه همانند ناامني فتنه‌گران به شكست توطئه‌گران خارجي نيز خواهد انجاميد.

طلايي‌نيك در بخش ديگري از اين گفت‌‌وگو به شروطي كه خاتمي براي بازگشت خود و جريانش به صحنه سياسي كشور عنوان كرده اشاره و تصريح‌كرد: خاتمي و جريان وي بايد به جاي تعيين شروط ، مواضع و رفتارهاي خود را شفاف‌سازي و عملكردهاي جبراني انجام دهند.

به گفته وي برخي خطاها، كوتاهي‌ها و انحرافات در بين آنها علاوه بر وجود سران فتنه با اعتراض و نارضايتي مردم مواجه شده است از اين رو خاتمي براي احياي خود بايد مواضع گذشته خود را نسبت به ديگر سران فتنه مشخص كرده و رفتارهاي گذشته خود را جبران كند.

معاون امور قواي دبير خانه مجمع تشخيص مصلحت نظام با تأكيد بر اينكه حضور سران فتنه در عرصه سياست آنها را با واكنش مردم مواجه خواهد كرد، گفت: شرط‌گذاشتن خاتمي براي نظام عملكردي انحرافي و ساختارشكنانه است كه قابل توجيه نبوده و منطقي نيست.

وي در خاتمه به اين موضوع اشاره كرد كه نظام فرصت‌هاي متعددي را بر مبناي قانون‌مداري و تدابير گوناگون ايجاد كرد كه تن ندادن سران فتنه به راه‌كارهاي قانوني و روي‌آوردن به رفتارهاي ساختارشكنانه از انحرافات بزرگ آنها به شمار مي‌رود.
* نام:
ايميل:
* نظر: